Akcja meczu, a może i całego sezonu? Niewiarygodny rzut Kelatiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Thomas Kelati
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Thomas Kelati

Stelmet BC Zielona Góra w piątym meczu finałów PLK odrobił 18 punktów i wygrał z Polskim Cukrem Toruń 88:82. Jednym z bohaterów pojedynku był Thomas Kelati, który trafiał niesamowite rzuty.

Thomas Kelati nie od dziś jest uważany za jednego z najlepszych snajperów PLK. To co zrobił jednak w piątym meczu finałów naszej ligi zostanie zapamiętane na bardzo, bardzo długo.

Stelmet BC Zielona Góra musiał w drugiej połowie odrabiać 18 punktów straty do Polskiego Cukru Toruń. Obrońcy tytułu dopięli swego. Po przerwie trafili aż 12 rzutów zza łuku, w tym ten jeden genialny w wykonaniu Kelatiego.

Kończyła się trzecia kwarta. Stelmet BC przegrywał wówczas 53:67. Zielonogórzanie mieli 4 sekundy na przeprowadzenie akcji. Łukasz Koszarek podał do Kelatiego, a ten po kilku kozłach zdecydował się na rzut. I to jaki rzut.

Akcja Thomasa Kelatiego na zakończenie trzeciej kwarty:

Ostatecznie Stelmet BC wygrał 88:82 zapewniając sobie trzeci tytuł mistrza Polski z rzędu. Kelati uzyskał 19 punktów, będąc najskuteczniejszym graczem meczu. Wykorzystał m.in. 5 z 6 rzutów zza linii 6,75.

Czy rzut Kelatiego to akcja sezonu 2016/2017 w PLK?