EuroBasket: Słowenia nadal niepokonana, trudna sytuacja Polski w grupie

Trzecia seria gier w grupie A EuroBasketu przyniosła niestety drugą porażkę Polaków. Biało-Czerwoni po dwóch dogrywkach przegrali 87:90 z Finami. Zobacz aktualną sytuację w grupie podopiecznych Mike'a Taylora.

Krzysztof Kaczmarczyk
Mateusz Ponitka w natarciu PAP / Adam Warżawa / Mateusz Ponitka w natarciu

Polacy zwycięstwo nad Finlandią mieli na wyciągnięcie ręki. Na 90 sekund przed końcem prowadzili 66:57. Wygrać nie zdołali. Rywale zdołali doprowadzić do dogrywki, potem drugiej. Ostatecznie wygrali 90:87.

Po raz kolejny na EuroBaskecie z bardzo dobrej strony pokazał się Lauri Markkanen, a najlepszy mecz na turnieju rozegrał Petteri Koponen.

Porażka ta mocno skomplikowała sytuację w grupie, której przewodzą Słoweńcy. Ci zachowali miano niepokonanych. Po znakomitej czwartej kwarcie i znakomitej końcówce ograli 78:72 Greków.

Łatwo nie mieli. W końcówce trzeciej kwarty Grecy prowadzili nawet 58:50, ale finisz należał do rywali. Pogoń rozpoczął Goran Dragić, a po wsadzie Luki Doncicia na cztery minuty przed końcem był remis. Słoweńcy poszli za ciosem i ostatecznie mogli cieszyć się z trzeciego triumfu na EuroBaskecie.

Doncić zakończył pojedynek z dorobkiem 22 punktów, a Dragić dodał 20. Dla pokonanych 18 oczek uzbierał Kostas Sloukas.

Pewny triumf odnieśli Francuzi, którzy ograli Islandczyków 115:79. Skazywani na pożarcie rywale długo jednak byli w grze - po pierwszej połowie było tylko 49:42 dla Trójkolorowych.

Po trzech seriach Polacy mają jedną wygraną i dwie porażki. Zajmują obecnie czwarte miejsce, a w perspektywie pojedynki z Francuzami i Grekami.

Wyniki 3. serii meczów grupy A:

Francja - Islandia 115:79 Słowenia - Grecja 78:72 Finlandia - Polska 90:87 (po dwóch dogrywkach)

1 Słowenia 3 3 0 249:231 18 6
2 Francja 3 2 1 294:252 42 5
3 Finlandia 3 2 1 254:252 2 5
4 Polska 3 1 2 259:241 18 4
5 Grecja 3 1 2 249:234 15 4
6 Islandia 3 0 3 201:296 -95 3

Wierzysz w awans Polaków do kolejnego tapu EuroBasketu?