EuroBasket: Słowenia nadal niepokonana, trudna sytuacja Polski w grupie

Trzecia seria gier w grupie A EuroBasketu przyniosła niestety drugą porażkę Polaków. Biało-Czerwoni po dwóch dogrywkach przegrali 87:90 z Finami. Zobacz aktualną sytuację w grupie podopiecznych Mike'a Taylora.
Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Adam Warżawa / Mateusz Ponitka w natarciu

Polacy zwycięstwo nad Finlandią mieli na wyciągnięcie ręki. Na 90 sekund przed końcem prowadzili 66:57. Wygrać nie zdołali. Rywale zdołali doprowadzić do dogrywki, potem drugiej. Ostatecznie wygrali 90:87.

Po raz kolejny na EuroBaskecie z bardzo dobrej strony pokazał się Lauri Markkanen, a najlepszy mecz na turnieju rozegrał Petteri Koponen.

Porażka ta mocno skomplikowała sytuację w grupie, której przewodzą Słoweńcy. Ci zachowali miano niepokonanych. Po znakomitej czwartej kwarcie i znakomitej końcówce ograli 78:72 Greków.

Łatwo nie mieli. W końcówce trzeciej kwarty Grecy prowadzili nawet 58:50, ale finisz należał do rywali. Pogoń rozpoczął Goran Dragić, a po wsadzie Luki Doncicia na cztery minuty przed końcem był remis. Słoweńcy poszli za ciosem i ostatecznie mogli cieszyć się z trzeciego triumfu na EuroBaskecie.

Doncić zakończył pojedynek z dorobkiem 22 punktów, a Dragić dodał 20. Dla pokonanych 18 oczek uzbierał Kostas Sloukas.

Pewny triumf odnieśli Francuzi, którzy ograli Islandczyków 115:79. Skazywani na pożarcie rywale długo jednak byli w grze - po pierwszej połowie było tylko 49:42 dla Trójkolorowych.

Po trzech seriach Polacy mają jedną wygraną i dwie porażki. Zajmują obecnie czwarte miejsce, a w perspektywie pojedynki z Francuzami i Grekami.