Sparingi: Legia Warszawa rozbiła Czarnych Słupsk

Przebywająca na obozie w Cetniewie Legia Warszawa pokonała Czarnych Słupsk 101:88. W innym towarzyskim meczu Anwil Włocławek zwyciężył z Polfarmexem Kutno.

Patryk Neumann
Piotr Bakun w roli trenera Legii Warszawa Materiały prasowe / Piotr Koperski (legiakosz.com) / Piotr Bakun w roli trenera Legii Warszawa
W Cetniewie doszło do niespodzianki. Od początku wyraźną przewagę miał beniaminek PLK. Legia prowadziła nawet różnicą blisko 30 punktów, ale w czwartej kwarcie Czarni Słupsk odrobili część strat.

Najwięcej punktów dla stołecznej ekipy zdobył Joseph Wall. Pięciokrotnie trafił on z za łuku i ostatecznie zatrzymał się na 20 oczkach. O dwa punkty mniej zgromadził Grzegorz Kukiełka. Liderami Czarnych byli Justin Watts oraz Dominic Artis. W czwartek Legia sprawdzi się w Sopocie z miejscowym Treflem. Ten sparing będzie jednak zamknięty dla publiczności.

Pewne zwycięstwo nad I-ligowym Polfarmexem Kutno odniósł Anwil Włocławek. Gospodarze wypracowali przewagę w pierwszej połowie. Przebywający na trzytygodniowych testach Jaylin Airington zdobył dla Rottweilerów 17 punktów a 16 dodał Jarosław Zyskowski. Michał Nowakowski rzucił, natomiast 15 oczek.

We wtorek kolejną kontrolną grę odbył AZS Koszalin, który przegrał z Asseco Gdynia 84:90. O zwycięstwie gości przesądziła trzecia kwarta. Dla Akademików 16 punktów zdobył Tra-Deon Hollins a 15 rzucił Diante Baldwin. W środę AZS nieznacznie przegrał z niemieckim Rostock SeaWolves (84:86).