Bayern Monachium pokonał Real Madryt. Grali w koszykówkę na lotnisku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Koszykarze Bayernu okazali się lepsi na... lotnisku
Koszykarze Bayernu okazali się lepsi na... lotnisku

Koszykarze Bayernu Monachium w meczu towarzyskim wygrali z Realem Madryt 80:72. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to, że spotkanie odbyło się na lotnisku.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz zorganizowano w Monachium, między sektorami 2 i 3. Koszykarze musieli się zmagać nie tylko z nietypowym otoczeniem, ale także z trudnymi warunkami atmosferycznymi, bo w momencie rozpoczęcia spotkania temperatura na parkiecie wynosiła dwanaście stopni.

W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej odnaleźli się gospodarze. Bayern prowadził nawet różnicą 19 punktów (48:29); rywale do odrabiania strat rzucili się dopiero w trzeciej kwarcie meczu.

Kilka minut przed końcową syreną Real doprowadził nawet do wyniku 64:61, ale miejscowi wytrzymali presję. Kolejne punkty do swojego dorobku dorzucili najskuteczniejsi tego dnia wśród monachijczyków Reggie Redding (15) i Jared Cunningham (18), co było dla Hiszpanów gwoździem do trumny.

W zespole z Madrytu najczęściej do kosza trafiali Trey Thompkins (17) oraz Facundo Campazzo (15).

[color=black]ZOBACZ WIDEO Barcelona odwróciła losy meczu. Paulinho bohaterem. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]