II liga: Wyniki niedzielnych spotkań

AZS Tempcold Warszawa i Start Lublin to kolejne ekipy, które zrobiły pierwszy krok w kierunku finału play off II ligi koszykarzy. Ekipa ze stolicy wygrała z ŻTS-em Nowy Dwór Gdański, a lublinianie pokonali we własnej hali MKKS Zabrze.

Mateusz Kołodziej

Po pierwszej połowie rozgrywanego w Warszawie spotkania zanosiło się na niespodziankę. Tamtejszy AZS, który wygrał grupę A II ligi, przegrywał z czwartą ekipą tej grupy, ŻTS-em Nowym Dwór Gdański 30:40. Jeszcze po trzech kwartach goście zdołali utrzymać prowadzenie, jednak w ostatniej części gry studenci z Warszawy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bez niespodzianki także w grupie C, gdzie Start Lublin wygrał z MKS-em Zabrze 82:73.

Kolejne mecze półfinałowe w II lidze koszykarzy zaplanowano na następny weekend.

Wyniki niedzielnych półfinałowych spotkań w II lidze:

Grupa A:

Tempcold AZS PW Warszawa - ŻTS Nowy Dwór Gd. 78:72 (22:18, 8:22, 25:18, 23:14) stan rywalizacji 1:0.

Grupa C:

Start Lublin - MKKS Zabrze 82:73 (21:27, 31:15, 20:12, 10:19) - stan rywalizacji 1:0.