NBA: Wizards już najlepszą ekipą na Wschodzie! Gortat nie dotrwał do końca meczu

Washington Wizards pokonali na wyjeździe Denver Nuggets 109:104 i z bilansem 3-0 są najlepszą drużyną Konferencji Wschodniej NBA. Marcin Gortat choć popełnił sześć fauli, to zdołał zdobyć 13 punktów dla stołecznej drużyny.

Jacek Konsek
Washington Wizards w sezonie 2017/18 Getty Images / Na zdjęciu: Washington Wizards w sezonie 2017/18

6/7 z gry, co przełożyło się na 13 punktów, a także pięć zbiórek i dwie asysty. Tak prezentuje się linijka statystyczna Marcina Gortata w trzecim meczu nowego sezonu NBA. Całkiem nieźle, choć obraz burzy liczba fauli - aż sześć, które spowodowały, że nasz jedynak musiał po 29 minutach przedwcześnie opuścić parkiet w spotkaniu przeciwko Denver Nuggets. Mimo tego, Washington Wizards pokonali ekipę z Kolorado 109:104 i z bilansem 3-0 są jedyną niepokonaną drużyną w Konferencji Wschodniej NBA.

Serb Nikola Jokić był co prawda najlepszym graczem na parkiecie (29 punktów), ale sytuację w czwartej kwarcie kontrolowali goście. Choć tego dnia daleki od najlepszej dyspozycji strzeleckiej był John Wall - zaledwie 3/13 z gry, to lider Wizards miał 12 asyst, a Bradley Beal dołożył 20 oczek. Trzy mniej miał Otto Porter. Goście zrobili pożytek z 24 strat Nuggets i świetnie wykonywali rzuty wolne - 26/28. Przy stanie 105:102 dla Wizards, kropkę nad "i" postawił Beal, który indywidualnym wejściem pod kosz zakończył emocje.

Przed Czarodziejami trzy kolejne mecze poza własnym parkietem. W nocy ze środy na czwartek zmierzą się w Staples Center z Los Angeles Lakers.

Wszyscy liczą na eksplozję talentu młodych gniewnych w Philadelphia 76ers. Póki co Szóstki zanotowały trzy porażki z rzędu na inaugurację rozgrywek, lecz w końcu udało im się wygrać. Triumf nad Detroit Pistons to zasługa przede wszystkim Joela Embiida, który zdobył 30 punktów. Warto podkreślić jednak wyczyn Bena Simmonsa - w czwartym oficjalnym meczu w karierze debiutant zanotował triple-double. 21 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst nadziei Sixers.

Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Dallas Mavericks 133:103 i wrócili do neutralnego bilansu 2-2. Po dziwnej pierwszej połowie, w której najpierw odskoczyli Wojownicy, a potem stracili całą przewagę, po przerwie rządzili już gracze trenera Kerra. Trzecia i czwarta kwarta to dominacja GSW - wygrana tej części różnicą aż 27 punktów.

Stephen Curry miał tylko 2/10 za trzy i popełnił aż sześć strat, lecz był nieomylny na linii rzutów wolnych - 13/13. Jego 29 punktów to najlepszy wynik spośród graczy Warriors. 25 oczek dołożył Kevin Durant, a cztery mniej miał Klay Thompson.

- On gra na szalonym poziomie - mówi o swoim koledze z zespołu Khris Middleton. Nie ma lepszego zawodnika na początku sezonu niż Giannis Antetokounmpo. Lider Milwaukee Bucks poprowadził Kozły do trzeciej wygranej, notując 32 punkty, 14 zbiórek i sześć asyst. Nic dziwnego, że Grek został wybrany Graczem Tygodnia w NBA - jego średnie są obecnie kosmiczne: 38,3 punktu, 9,7 zbiórki, 5 asyst i 2,7 przechwytu.