Niespodziewana wpadka Polpharmy. Miasto Szkła z cennym triumfem

Świetnie spisująca się do tej pory w Polskiej Lidze Koszykówki Polpharma Starogard Gdański niespodziewanie przegrała przed własną publicznością z Miastem Szkła Krosno 64:72.

Jacek Konsek
Jayvaughn Pinkston (z lewej) i Marcin Sroka (z prawej) Newspix / KAROL SŁOMKA / 400mm.pl / Na zdjęciu: Jayvaughn Pinkston (z lewej) i Marcin Sroka (z prawej)

Bilans 4-1, wysoka skuteczność i rewelacyjny Andrija Bojić - Polpharma na początku rozgrywek zaskakiwała wszystkich. Ekipa trenera Miliji Bogicevica doznała jednak wpadki w niedzielnym meczu 7. kolejki PLK, niespodziewanie przegrywając u siebie z Miastem Szkła Krosno. Dla podkarpackiej drużyny to pierwsza wyjazdowa wygrana w obecnej edycji rozgrywek.

Bohaterem gości okazał się Marcin Sroka. Doświadczony skrzydłowy zdobył osiem ze swoich 11 punktów w czwartej kwarcie i to dzięki jego trójce, a potem akcji 2+1 goście odskoczyli na dobre. Polpharma tego dnia nie miała wysokiej skuteczności - średnio w tym sezonie 50,7 proc., tymczasem w niedzielę mizerne 37.

Pierwsza połowa utrzymywała się pod znakiem równej gry. Odskakiwali jedni i drudzy, ale głównie na 2-3 punkty. Po raz pierwszy sygnał do ataku dała Polpharma, kiedy to po akcjach Jakuba Schenka gospodarze prowadzili 49:42. Chwilę potem na czele byli już goście, po serii 9:0.

W czwartej kwarcie sprawy w swoje ręce wziął Sroka. Po jego trafieniach Miasto Szkła odskoczyło na 62:53 i już nie pozwoliło się dogonić. Kropkę nad "i" postawił drugi z liderów krośnian - JayVaughn Pinkston, który skończył mecz z double-double w postaci 14 punktów i 10 zbiórek.

Swoje zrobił Bojić. Najlepszy pod względem średniej zdobywanych punktów w PLK (21,4) zapisał na swoim koncie 20 oczek, dziewięć zbiórek i trzy bloki. Niestety do jego poziomu nie dopasowała się reszta. Marcin Flieger miał 1/10 z gry, z kolei Joe Thomasson 1/9. Starogardzianie zanotowali także fatalne 3/21 w rzutach za trzy punkty.

Polpharma Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 64:72 (20:19, 14:15, 17:20, 13:18)

Polpharma: Andrija Bojić 20, Jakub Schenk 10, Thomas Davis 7, Milan Milovanović 7, Marcin Flieger 6, Ameen Tanksley 6, Przemysław Szymański 5, Joe Thomasson 3, Piotr Dąbrowski 0.

Miasto Szkła: Jayvaughn Pinkston 14, Marcin Sroka 11, Davis Lejasmeiers 10, Grzegorz Grochowski 8, Anton Gaddefors 6, Jakov Mustapić 6, Peter Alexis 5, Seid Hajrić 4, Krzysztof Jakóbczyk 4, Dariusz Oczkowicz 2.