Walcząca Stal nie dała rady. Blok Almeidy na wagę zwycięstwa Anwilu!

W jedynym niedzielnym meczu 8. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek po emocjonującym spotkaniu pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:76.
Jacek Konsek

Niesamowity Aaron Johnson zdobył w drugiej połowie 20 oczek, niemalże w pojedynkę odrobił 17-punktową stratę i był o krok od poprowadzenia BM Slam Stali do niespodziewanej wygranej w Hali Mistrzów. Anwil obronił jednak swoją twierdzę (6-0 u siebie), a prawdziwym bohaterem okazał się Ivan Almeida. Portugalczyk nie dość, że zdobył 22 punkty, to w ostatniej akcji spotkania efektownie zablokował DJ Richardsona.

Almeida był nie do zatrzymania przed przerwą. Zdobył wtedy 16 oczek, miał sześć zbiórek i aż pięć przechwytów. W drugiej połowie zdecydowanie spuścił z tonu, podobnie jak cały Anwil. W ostatniej akcji pokazał się jednak z najlepszej strony. Szarżujący Richardson mógł doprowadzić do remisu, ale skrzydłowy gospodarzy wbił piłkę w tablicę i został bohaterem kibiców we Włocławku!

Gdyby nie to, pewnie to miano przypadłoby Johnsonowi. Filigranowy Amerykanin rozpoczął swój show w trzeciej kwarcie - trafił 4/4 za trzy, a BM Slam Stal zanotowała serię 17:2. Goście byli zupełnie odmienieni po przerwie i wyglądali na kompletnie inny zespół. Świetnie bronili, wymuszali faule i konsekwentnie odrabiali straty do faworyzowanego rywala.

Zupełnie inny obraz gry miał miejsce przed przerwą. Anwil w swoim stylu narzucił przeciwnikowi niesamowite tempo. 50 punktów w dwie kwarty, agresywna walka na tablicach i szybkie kontry - znak firmowy ekipy Milicia zdawał plan w 100 procentach. Oprócz Almeidy dobrze spisywał się Nowakowski, który trafiał z dystansu.

Ostatecznie Rottweilery wygrały szósty kolejny mecz u siebie i z bilansem 8-1 są liderami PLK. Anwil pokazał charakter w drugiej połowie, wtedy kiedy drużynie zupełnie nie szło. Warto podkreślić, że włocławianie trafili tylko siedem trójek (średnio prawie 12 w tym sezonie) i zdobyli 78 oczek - najmniej w bieżących rozgrywkach.

Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:76 (27:19, 23:14, 14:25, 14:18)

Anwil: Ivan Almeida 22, Jarosław Zyskowski 10, Michał Nowakowski 9, Kamil Łączyński 8, Jaylin Airington 8, Szymon Szewczyk 7, Paweł Leończyk 6, Ante Delas 6, Josip Sobin 2.

Stal: Aaron Johnson 25, D.J. Richardson 9, Jure Skifić 8, Adam Łapeta 7, Michał Chyliński 7, Szymon Łukasiak 6, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Łukasz Majewski 3, Grzegorz Surmacz 0.