EuroCup: Ślęza i Energa na duży plus, mistrzynie nadal niepokonane

Krzysztof Kaczmarczyk
Mistrzynie pozostają perfekcyjne

Prawdziwą huśtawkę nastrojów swoim fanom zapewniły mistrzynie Polski. W pierwszej połowie wrocławianki grały jak z nut. Miały mecz pod kontrolą i prowadziły po niej aż 42:30.

Jedynym problemem było zatrzymanie Marianny Tolo. Australijka z koleżankami ruszyły jednak w pogoń. Zaliczyło koncertową kwartę i w 33 minucie prowadziły już 63:56.

Mistrzynie Polski pokazały jednak charakter. Zza łuku trafiła Tania Perez Torres i był to początek runu 13:0 w wykonaniu koszykarek Ślęzy! Ta seria w połączeniu z celnymi rzutami wolnymi Janis Boonstry i Perez Torres zapewniła wrocławiankom piątą wygraną w rozgrywkach.

Hiszpanka zakończyła pojedynek z dorobkiem 15 punktów. Tyle samo dodała Agnieszka Kaczmarczyk, z kolei Sharnee Zoll popisała się kolejnym double-double. Wygrana cieszy tym bardziej, że trener Arkadiusz Rusin nie mógł skorzystać z usług Kourtney Treffers.

1KS Ślęza Wrocław - Agu Spor 73:68 (22:16, 20:14, 14:28, 17:10)

Ślęza: Perez Torres 15, Kaczmarczyk 15, Zoll 13 (11 as), Kastanek 12, Boonstra 8, Ursu-Kim 6, Ajduković 4, Szybała 0, Sklepowicz 0.