NBA: Stephen Curry show! Warriors rozbili Bulls

Golden State Warriors rozbili Chicago Bulls 143:94, a sam Stephen Curry w drugiej kwarcie zdobył aż 26 punktów! Zwycięstwo na swoim koncie zapisali także wicemistrzowie NBA, koszykarze Cleveland Cavaliers.

Jacek Konsek
Stephen Curry (z lewej) Getty Images / Na zdjęciu: Stephen Curry (z lewej)
Chicagowskie Byki spisują się w tym sezonie fatalnie. Zaledwie trzy wygrane i 14 porażek powodują, że są najgorszym zespołem w całej NBA. Mało kto jednak spodziewał się, iż jeden zawodnik zdobędzie w kwarcie więcej punktów niż cała drużyna Bulls. Tak właśnie stało się w Oakland, gdzie Stephen Curry w drugiej odsłonie zgromadził 26 "oczek", przy 21 całej ekipy z Wietrznego Miasta!

Warriors mieli tego dnia łatwe zadanie i zaaplikowali rywalom aż 143 punkty. Curry zgromadził ich w sumie 33, o cztery więcej niż Klay Thompson. Wojownicy trafili 16 trójek i pewnie odnieśli 14. wygraną w sezonie, rewanżując się tym samym za niedawną, prestiżową porażkę z Oklahomą City Thunder.

Więcej pracy mieli koszykarze Cleveland Cavaliers, którzy musieli do ostatnich sekund drżeć o siódme kolejne zwycięstwo. Ostatecznie udało się pokonać Charlotte Hornets 100:99, a 57. triple-double w karierze zanotował LeBron James. Lider Cavs miał 27 punktów, 16 zbiórek i 13 asyst.

Zaskakująco faluje forma Oklahomy City Thunder. Grzmot miał już 15 punktów przewagi nad Detroit Pistons, lecz ostatecznie przegrał 98:99. Nie pomogło nawet triple-double Russella Westbrooka - 27 punktów, 11 asyst i 11 zbiórek. Końcówka należała do Andre Drummonda i jego kolegów, którzy wygrali 12. spotkanie w bieżących rozgrywkach.

Najlepsza obecnie drużyna w NBA, Boston Celtics, wygrała 17. mecz w sezonie. Celtowie nie dali szans Orlando Magic i wrócili na ścieżkę zwycięstw po zakończeniu serii 16. kolejnych triumfów. Aż 73 punkty do przerwy załatwiły sprawę - gospodarze kontrolowali wydarzenia w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła. Kyrie Irving miał 30 punktów, cztery zbiórki i trzy asysty.