NCAA: Jakub Nizioł lepszy od Macieja Bendera

W piątek w nocy na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy dwóch Polaków, a ich zespoły radziły sobie ze zmiennym szczęściem.

Stanisław Grabowski
Jakub Nizioł Materiały prasowe / Matt Aguirre / Na zdjęciu: Jakub Nizioł
West Virginia Mountaineers pokonała wysoko UCF Knights (4-1) 83:45, odnosząc już piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach ligi NCAA. Maciej Bender zanotował w ciągu 14 minut gry 4 punkty (0/1 za 3, 1/3 za 2, 2/2 za 1), 5 zbiórek i stratę.

Cal Poly Mustangs (3-3) przegrało z uczelnią Central Michigan Chippewas Cougars (4-1) 53:56. Jakub Nizioł tym razem do dorobku swojego zespołu dorzucił 6 "oczek" (1/5 za 3, 1/1 za 2, 1/2 za 1). 5 zbiórek, 2 asysty i tyle samo strat. Polski rzucający spędził na parkiecie 19 minut.

Również Chicago State Cougars (2-6) ulegli w swoim meczu, okazując się słabsi od Presbyterian Blue Hose (2-5) 73:75. Patryk Szpir przez 3 minuty pokazał się w grze, jednak nie zapisał się w statystykach.

Czy Jakub Nizioł dobrze zrobił wyjeżdżając z polskiej ligi?