BLK: toruńska Energa zakończyła serię beniaminka

W zaległym meczu 11. kolejki Basket Ligi Kobiet toruńska Energa wygrała w Poznaniu z tamtejszą ENEĄ AZS 76:71. Tym samym Katarzynki przerwały serię trzech kolejnych zwycięstw beniaminka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Lauren Mansfield WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Lauren Mansfield
Energę do sukcesu poprowadziła Lauren Mansfield. Leworęczna rozgrywająca tym razem zaliczyła 26 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty. To ona tuż przed zakończeniem meczu dwoma celnymi rzutami wolnymi przypieczętowała triumf.

Wcześniej trójkę na remis rzucała Jazmine Davis. Amerykanka ciągnęła grę Akademiczek niemal przez cały pojedynek notując ostatecznie 25 oczek na swoim koncie. Ten najważniejszy rzut w meczu jednak chybiła.

To Katarzynki od początku miały przewagę, jednak gospodynie dzielnie się trzymały. Czwartą kwartę Akademiczki rozpoczęły od serii 7:0 zmniejszając straty do zaledwie punktu.

Energa odpowiedziała m.in. dwiema trójkami i odskoczyła. W ostatniej minucie pojawiły się jednak problemy na linii rzutów wolnych i przed podopiecznymi Marka Lebiedzińskiego otworzyła się szansa na doprowadzenie do remisu. Tego ostatecznie uczynić się nie udało.

Energa wygrała tym samym swój szósty mecz w sezonie powiększając przewagę, jaka dzieli ją nad dziewiątą drużyną w ligowym zestawieniu.

ENEA AZS Poznań - Energa Toruń 71:76 (17:20, 16:21, 17:17, 21:18)

ENEA AZS: Jazmine Davis 25, Janae Smith 13, Kinga Woźniak 12, Kateryna Rymarenko 11, Daria Marciniak 8, Julia Niemojewska 2, Katarzyna Bednarczyk 0, Aleksandra Parzeńska 0.

Energa: Laura Mansfield 26, Agnieszka Skobel 16, Katarzyna Maliszewska 7, Miriam Uro-Nilie 7, Kelley Cain 6 (12 zb), Alexis Hornbuckle 6, Emilia Tłumak 4, Monika Grigalauskyte 4, Anna Bekasiewicz 0.