I liga: spokojne zwycięstwo wicelidera z autsajderem

Wicelider I ligi koszykarzy nie zachwycił, ale odniósł pewne zwycięstwo na zakończenie 16. kolejki. Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała w wyjazdowym meczu KK Warszawa 78:65.
Patryk Neumann
Materiały prasowe / Jamalex Polonia 1912 Leszno w sezonie 2017/2018

Jamalex Polonia 1912 Leszno rozpoczęła niedzielny mecz od mocnego uderzenia. Choć faulowani goście wykorzystali tylko dwa z sześciu rzutów wolnych to prowadzili 11:0. Beniaminek przełamał się dopiero po pięciu minutach. Gdy już się odblokował to trafiał w każdej ofensywnej akcji. Gospodarze zniwelowali różnicę do punktu, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Motorami napędowymi KK Warszawa byli w pierwszej kwarcie Michał Wojtyński i Paweł Hybiak.

Podobny przebieg miała kolejna odsłona. Różnica była taka, że po początkowej dominacji gości mecz szybciej się wyrównał. Jamalex Polonia zdecydowanie przeważała w zbiórkach - 20:10, choć to głównie efekt pierwszej kwarty. Dla KK punktował Wojtyński. Odpowiadali Kamil Chanas, Szymon Milczyński i Nikodem Sirijatowicz. To oni bronili nieznacznej przewagi faworyta.

Po zmianie stron koszykarze z Leszna uzyskali bezpieczną przewagę kilkunastu punktów. Ta zaliczka okazała się wystarczająca do odniesienia spokojnego zwycięstwa. Obronę rywala rozmontowali Adam Kaczmarzyk i Jakub Kobel. Ważne rzuty trafił również Maciej Rostalski. Beniaminek, jak w większości spotkań stawiał opór, ale nie miał argumentów, żeby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

KK Warszawa pozostaje bez domowego zwycięstwa. Łączny bilans 1-14 plasuje ten zespół na ostatnim miejscu w tabeli I ligi. Przypomnijmy, że drużyna, która zakończy rundę zasadniczą na 17. pozycji spadnie do II ligi bez gry w play-outach. W odmiennej sytuacji jest Jamalex Polonia. To wicelider, który odniósł 13 zwycięstw w 15 spotkaniach.

KK Warszawa - Jamalex Polonia 1912 Leszno 65:78 (16:19, 21:23, 11:17, 17:19)

KK: Wojtyński 24, Hybiak 9, Koźluk 9, Rudko 9, Iwanowicz 6, Pietkiewicz 4, Sarnacki 4, Jaremkiewicz 0, Motel 0, Zapert 0.

Jamalex Polonia: Milczyński 16, Kaczmarzyk 14, Kobel 13, Rostalski 13, Chanas 11, Sirijatowicz 6, Wrona 3, Sanny 2, Trubacz 0.