II liga: Lublin i Radom już w finale

Start Lublin i Rosasport Radom to pierwsze zespoły, które zapewniły sobie udział w finale play off w I II lidze koszykarzy. Radomianie wygrali w Bydgoszczy z Astorią, natomiast gracze z Lublina pokonali w Zabrzu tamtejszy MKKS.

Mateusz Kołodziej

Koszykarze z Radomia już do przerwy wygrywali na parkiecie w Bydgoszczy 41:24. Gospodarze co prawda ruszyli do odrabiania strat w trzeciej kwarcie, jednak w ostatniej odsłonie podopieczni Piotra Ignatowicza kontrolowali przebieg spotkania i wygrali ostatecznie 81:71. Tym samym ekipa z Radomia wygrała rywalizację z Astorią 2:0 i zapewniła sobie awans do finału w grupie A.

Także w grupie C znamy już pierwszego półfinalistę. Jest nim lubelski Start, który po raz drugi okazał się lepszy od czwartego po rundzie zasadniczej MKKS-u Zabrze. Tym razem zespół Piotra Karolaka wygrał na parkiecie śląskiej drużyny 73:66.

Wyniki sobotnich spotkań II ligi koszykarzy:

Grupa A:

Astoria Bydgoszcz - Rosa-Sport Radom 71:81 (16:22, 8:19, 28:15, 19:25) - stan rywalizacji 0:2.

Grupa C:

MKKS Zabrze - Start Lublin 66:73 (18:19, 16:19, 16:25, 16:10) - stan rywalizacji 0:2.