Gorąco w Toruniu! Strzeleckie popisy, trener odesłany na trybuny!

Polski Cukier Toruń pokonał King Szczecin 109:101 w pierwszym sobotnim meczu 13. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Trener gości, Mindaugas Budzinauskas, w trzeciej kwarcie po dwóch faulach technicznych został odesłany na trybuny Areny Toruń.

Jacek Konsek
Cosey i Cel kolejny raz wiodącymi postaciami Polskiego Cukru Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Cosey i Cel kolejny raz wiodącymi postaciami Polskiego Cukru

Twarde Pierniki do soboty miały bilans 4-0 przed własną publicznością, ze średnią zdobywanych punktów powyżej 92 "oczek". W starciu przeciwko Kingowi Szczecin gospodarze zaaplikowali rywalom aż 109 punktów i odnieśli piąte zwycięstwo u siebie. Fantastycznie spisywał się Paweł Kikowski, który zapisał na swoim koncie aż 30 punktów, lecz finalnie triumf padł łupem torunian, w szeregach których świetnie spisywał się duet Glenn Cosey - Aaron Cel.

Mecz obfitował nie tylko w snajperskie popisy. Wiele emocji budziły również decyzje sędziów, które kontestował trener przyjezdnych Mindaugas Budzinauskas. Litwin dwukrotnie został ukarany przewinieniem technicznym i w trzeciej kwarcie musiał opuścić ławkę i udać się na trybuny.

Już bez "Budzika" na ławce rozpoczął się popis Kikowskiego, który niemalże w pojedynkę odrabiał spory deficyt Kinga. Goście przegrywali już różnicą 13 oczek, ale pościg w trzeciej kwarcie pozwolił im zbliżyć się nawet na 78:76. Tego dnia jednak ciężko było ugryźć Twarde Pierniki, które w całym meczu miały rewelacyjną, 66 proc. skuteczność w rzutach z gry.

Nie do zatrzymania tego dnia był Cosey, autor 27 punktów, siedmiu asyst i trzech zbiórek. Amerykanin miał 9/12 z gry, z kolei Cel 8/9. Reprezentant Polski dołożył 21 oczek i siedem zbiórek. Warto dodać, że ten duet trafił aż siedem trójek.

W czwartej kwarcie miejscowi po serii 11:0 uciekli ze stanu 87:84 na 98:84 i zakończyli wielkie emocje w Arenie Toruń. Dzięki tej wygranej torunianie zakończą 2017 rok z identycznym bilansem jak Stelmet Zielona Góra - 10-4.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 109:101 (23:23, 30:22, 30:33, 26:23)

Polski Cukier: Glenn Cosey 27, Aaron Cel 21, Cheikh Mbodj 17, Łukasz Wiśniewski 12, Bartosz Diduszko 11, Tomasz Śnieg 9, Karol Gruszecki 7, Krzysztof Sulima 5.

King: Paweł Kikowski 30, Tauras Jogela 20, Carlos Medlock 18, Martynas Paliukenas 16, Łukasz Diduszko 6, Darrell Harris 5, Mateusz Bartosz 2, Sebastian Kowalczyk 2, Andriej Diesiatnikow 2.