Do 17 razy sztuka, Legia w końcu wygrała! Czarni blisko rzeczy niebywałej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Łowca punktów Anthony Beane
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Łowca punktów Anthony Beane

Piętnaście lat Legia Warszawa czekała na zwycięstwo w ekstraklasie, aż w końcu, własnej hali, beniaminek pokonał 77:75 Czarnych Słupsk. Bohaterem stołecznego zespołu został Anthony Beane.

W hali Bemowo emocji nie zabrakło pomimo faktu, że Legia prowadziła po pierwszej kwarcie 28:3! Goście byli bardzo blisko, ale w najważniejszych momentach gospodarzy nie zawiódł Anthony Beane.

Amerykański snajper zakończył pojedynek z dorobkiem 29 punktów (13/26 z gry), 8 zbiórek i 4 asyst. Dzielnie wspierał go Hunter Mickelson - 12 oczek, 12 zbiórek i 7 bloków.

Goście mieli akcję na dogrywkę, ale pomylił się rozgrywający dobre zawody Daniel Wall. Defensywa Legii popełniła w tej akcji fatalny błąd, jednak podkoszowy Czarnych spudłował otwarty rzut spod samego kosza.

Legia zaczęła jak... nie Legia. Na dystansie nie mylił się Jobi Wall, swoje grał Beane i podopieczni Tane Spaseva mieli 25 punktów przewagi po kwarcie otwierającej mecz. Czarni w tym czasie trafili zaledwie 1 z 16 rzutów z gry.

Taki stan rzeczy nieco chyba uśpił gospodarzy, którzy wrócili do swojej "normalnej" gry. Rywale odzyskali skuteczność i zaczęli gonić - po fatalnej pierwszej ćwiartce, w drugiej zaliczyli aż 31 punktów i nadal mieli mało. W 25 minucie był już remis 49:49.

Legii udało się odskoczyć raz jeszcze - swoją czwartą trójkę trafił Wall i było 67:59. Czarni nie dawali jednak za wygraną, a m.in. dwa celne rzuty z dystansu w wykonaniu Łukasza Seweryna dały gościom pierwsze prowadzenie w meczu - 75:74 na 41 sekund przed końcem. Potem próbę nerwów wytrzymał Beane, który trafił z półdystansu.

Wśród pokonanych 19 oczek zaliczył Drew Brandon, po 15 dołożyli Wall i Seweryn, z kolei Lauris Blaus dołożył double-double.

Legia Warszawa - Czarni Słupsk 77:75 (28:3, 17:31, 12:20, 20:21)

Legia: Anthony Beane 29, Jobi Wall 13, Hunter Mickelson 12 (12 zb), Łukasz Wilczek 10, Piotr Robak 8, Andrejs Selakovs 2, Chauncey Collins 1, Adam Linowski 1, Kamil Sulima 0.

Czarni: Drew Brandon 19, Daniel Wall 15, Łukasz Seweryn 15, Lauris Blaus 10 (10 zb), Mantas Cesnauskis 8, Łukasz Bonarek 6, Piotr Powideł 2, Wojciech Jakubiak 0.