PGE Turów Zgorzelec przerwał serię porażek i w wielkim stylu grał Polski Cukier Toruń

Wielkie przełamanie PGE Turowa Zgorzelec. Po serii czterech kolejnych porażek PGE Turów pokonał we własnej hali Polski Cukier Toruń 97:88.

Krzysztof Kaczmarczyk
Cameron Ayers może być wielkim liderem PGE Turowa WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Cameron Ayers może być wielkim liderem PGE Turowa
Zgorzelczanie wygraną zapewnili sobie znakomitą trzecią kwartą, w której prowadzili już nawet 80:63. Twarde Pierniki rzuciły się do odrabiania strat, ważne rzuty trafiał Glenn Cosey, ale straty były już za duże, żeby móc odwrócić losy pojedynku.

Bardzo dobrze spisali się podkoszowi PGE Turowa, swoje dołożył tradycyjnie Cameron Ayers, a Stefan Balmazović udowodnił, jak ważnym jest graczem w rotacji trenera Michaela Claxtona.

W PGE Turów Arenie od początku trwała solidna wymiana ciosów. W pierwszej kwarcie prowadzenie przechodziło aż 11 razy z rąk do rąk, a drużyny grały na bardzo dobrej skuteczności.

Szybciej defensywę dołożyli jednak gospodarze, którzy po trójce Rodericka Camphora prowadzili nawet 40:29. W pierwszej połowie zgorzelczanie zaliczyli 54 procent skuteczności rzutów z gry i mieli tylko 4 straty. Pomimo tego Polsku Cukier przegrywał różnicą tylko 4 punktów, bowiem miał w swoich szeregach Aarona Cela (14 punktów i 7 zbiórek do przerwy).

W połowie trzeciej kwarty po serii punktów Cosey'a i Cheikh Mbodj było tylko 59:58 dla PGE Turowa. Wtedy jednak trójkę trafił Bartosz Bochno, a zgorzelczanie w momencie odjechali niczym francuskie TGV. Po jego kolejnej trójce gospodarze prowadzili rekordowo różnicą 17 oczek.

Decydujące minuty to pogoń Twardych Pierników. Bardzo dobrze grał Bartosz Diduszko i wicemistrzowie Polski doprowadzili do stanu 80:86. Na posterunku stał jednak. Jego dwa skuteczne rzuty poparte trójką Jacka Jareckiego rozwiały nadzieje gości na sukces.

Cosey osatecznie uzbierał 21 punktów, Mbodj i Diduszko po 17. Ponownie zawiódł Karol Gruszecki - w 25 minut wywalczył zaledwie 2 oczka (1/5 z gry). Skrzydłowy, na którego w Toruniu mocno liczą, w ostatnim czasie bardzo obniżył swoje loty.

Gracze PGE Turowa w końcu się odkuli. Grali znakomicie. Zaliczyli 57 procent skuteczności z gry i zgubili zaledwie 7 piłek. Pod koszem nie do zatrzymania byli Bradley Waldow i Karolis Petrukonis. Duet ten wykorzystał 12 z 14 akcji, a sam Waldow zebrał z tablic aż 15 piłek.

PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 97:88 (24:23, 23:20, 33:22, 17:23)

PGE Turów: Brad Waldow 17 (15 zb), Cameron Ayers 17, Stefan Balmazović 15, Karolis Petrukonis 11, Jacek Jarecki 10, Jakub Patoka 8, Bartosz Bochno 8, Rod Camphor 7, Kacper Borowski 4.

Polski Cukier: Glenn Cosey 21, Cheikh Mbodj 17, Bartosz Diduszko 17, Aaron Cel 16 (11 zb), Łukasz Wiśniewski 12, Karol Gruszecki 2, Tomasz Śnieg 2, Krzysztof Sulima 1.