El. MŚ 2019: Kosowo bez szans! Polacy z pewną wygraną

Polscy koszykarze pokonali Kosowo w trzecim meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. Biało-Czerwoni we Włocławku wygrali aż 90:62.

Jacek Konsek
Tomasz Gielo PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Tomasz Gielo

Tak jak się można było spodziewać - we Włocławku nie mieliśmy większych emocji. Kosowo, koszykarski kopciuszek, mógł liczyć jedynie na Dardana Berishę. Były... reprezentant Polski nawrzucał nam 23 punkty, ale jego drużyna nie miała nic do powiedzenia w starciu z Biało-Czerwonymi.

Rozpoczęło się od stanu 13:0 i 0/8 z gry ze strony Kosowa. Po kilkunastu minutach było +20, a w połowie trzeciej kwarty już 63:33. Karol Gruszecki i Mateusz Ponitka czuli się najlepiej w ofensywie - pierwszy zdobył 18 oczek, drugi miał 15 i siedem zbiórek. W trzeciej kwarcie błysnęli Jakub Wojciechowski oraz Aaron Cel, którzy dołożyli w sumie 22 oczka.

Trener Mike Taylor już w pierwszej kwarcie dał pograć 11 zawodnikom. Ostatecznie na parkiecie pojawiła się cała dwunastka, nie zapunktował jedynie Michał Sokołowski. Warto dodać, że udane wejście zaliczył Marcel Ponitka, autor pięciu punktów.

Biało-Czerwoni dominowali tego dnia w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Mieli aż 29 asysty, przy 10 rywali. Z pomalowanego zdobyliśmy 46 punktów, przy 24 Kosowa, a nasi zmiennicy wygrywali rywalizację ze zmiennikami przeciwników 36:11.

W najbliższy poniedziałek zagramy czwarty mecz tych eliminacji. W Szombathely zmierzymy się z Węgrami, początek spotkania o godzinie 20. Madziarzy przegrali w piątek z Litwą 75:80.

Polska - Kosowo 90:62 (20:12, 28:14, 26:19, 16:17)

Polska: Karol Gruszecki 18, Mateusz Ponitka 15, Aaron Cel 13, Jakub Wojciechowski 9, Tomasz Gielo 9, Przemysław Karnowski 9, Marcel Ponitka 5, Przemysław Zamojski 4, Kamil Łączyński 3, Łukasz Koszarek 3, Adam Hrycaniuk 2, Michał Sokołowski 0.

Kosowo: Dardan Berisha 23, Erjon Kastrati 11, Gezim Morina 11, Shawn Jones 8, Jaren Sina 3, Lis Soshi 3, Arti Hajdari 0, Alban Veseli 0, Samir Zekiqi 0, Leonard Mekaj 0, Fisnik Rugova 0.