Takiego pogromu w NBA nie było od 20 lat! Hornets wygrali różnicą 61 punktów!

Charlotte Hornets pokonali Memphis Grizzlies 140:79, co jest najwyższym zwycięstwem w NBA od 1998 roku! Kemba Walker w trzy kwarty zdobył 46 punktów, trafiając 10 rzutów trzypunktowych.

Jacek Konsek
Kemba Walker Getty Images / Streeter Lecka / Na zdjęciu: Kemba Walker

12:2 na początku spotkania, 37:14 po pierwszej kwarcie, 75:42 do przerwy, a w końcówce czwartej odsłony nawet 137:72! Charlotte Hornets zmiażdżyli i ośmieszyli Memphis Grizzlies, wygrywając 140:79. To szósta największa wygrana w historii NBA, a do niechlubnego rekordu zabrakło naprawdę niewiele.

65 punktów przewagi w końcówce czwartej kwarty było już tylko o trzy oczka gorszym wynikiem niż słynne 68 pkt przewagi Cleveland Cavaliers nad Miami Heat w 1991 roku. Piątkowy wyczyn Szerszeni to także najwyższa wygrana od 1998 roku, kiedy to Indiana Pacers pokonała Portland Trail Blazers 124:59.

Jak na treningu czuł się tego dnia Kemba Walker, który trafił 10 trójek, zdobywając 46 punktów w zaledwie 28 minut. - To coś niespotykanego, niecodziennego. Wiedzieliśmy, że oni bez Conley'a i Gasola, którzy są świetnymi graczami - powiedział Walker.

Jak skomentowali tę żenującą porażkę goście? - Po takim występie nikt nie może być z siebie dumnym i nic nie mamy na swoją obronę - powiedział tymczasowy szkoleniowiec J.B. Bickerstaff. - Oni się z nas po prostu śmiali. To było zawstydzające, wszystko co się wydarzyło. Musimy to jak najszybciej wyrzucić z pamięci - dodał Tyreke Evans.

Piątą wygraną z rzędu zanotowali koszykarze Philadelphii 76ers, którzy tym samym po raz pierwszy od sześciu lat nie zakończą sezonu zasadniczego z ujemnym bilansem. Szóstki pewnie pokonały na wyjeździe Orlando Magic 118:98.

Ersan Ilyasova zdobył 18 punktów, a oczko mniej dołożył Joel Embiid. Co ciekawe, Sixers coraz bardziej depczą po piętach Cleveland Cavaliers w walce o 3. miejsce  w Konferencji Wschodniej.

Trwa świetna passa Utah Jazz. 22 wygrane w ostatnich 25 grach pozwalają Jazzmanom realnie myśleć o grze w play-off, co jeszcze kilka tygodni temu wcale nie było takie oczywiste. Donovan Mitchell z 26 punktami poprowadził zespół z Salt Lake City do cennej wygranej na parkiecie Dallas Mavericks.