Dziesiąta porażka Stelmetu Enei BC. Andrej Urlep mówi krótko o przegranej i sędziach

- Nie chcę za bardzo komentować pracy sędziów, ale zrobili coś, co przywróciło PGE Turów do gry - mówi po przegranym meczu w Zgorzelcu (104:106) Andrej Urlep, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra.

Karol Wasiek
Andrej Urlep Newspix / Tomasz Browarczyk / Na zdjęciu: Andrej Urlep
Mistrzowie Polski doznali w sobotę już dziesiątej porażki w obecnym sezonie. Tym razem podopieczni Andreja Urlepa musieli uznać wyższość walczącego o udział w fazie play-off PGE Turowa Zgorzelec, mimo że w drugiej kwarcie mieli... 21-punktową przewagę (55:34).

- Gratuluję rywalom zwycięstwa. PGE Turów grał o życie i wygrał. Mieliśmy mecz w naszych rękach, prowadziliśmy 21 punktami. Wtedy, nie chcę za bardzo komentować pracy sędziów, ale zrobili coś, co przywróciło gospodarzy do gry - przyznał na konferencji prasowej słoweński szkoleniowiec zielonogórskiego zespołu.

Jacek Białogłowy, dziennikarz "Radia Zielona Góra", próbował dopytywać trenera o sytuacje, które jego zdaniem sędziowie odgwizdali na korzyść zgorzelczan. Urlep odpowiedział wymijająco: Nie chcę komentować pracy arbitrów, bo w Polsce jest tak, że cokolwiek na nich powiesz, to od razu jesteś karany.

Obrona Stelmetu znów wyglądała fatalnie. Zielonogórzanie w samej drugiej połowie stracili aż... 62 punkty. Taki wynik nie przystoi mistrzom Polski, którzy pozwolili gospodarzom trafić 18 rzutów z dystansu. - PGE Turów grał niesamowity mecz w ataku. W drugiej połowie trafili 11 "trójek", do tego byli faulowani przy rzutach z dystansu. Nasza obrona osłabła już pod koniec pierwszej połowie. Później było jeszcze gorzej. Popełniliśmy sporo błędów - tłumaczył Urlep.

Stelmet Enea BC z bilansem 20:10 zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Zielonogórzan w tym tygodniu czekają dwa bardzo trudne mecze wyjazdowe. W czwartek gracze Urlepa zagrają we Włocławku, a w niedzielę w Toruniu.