Jak on to zrobił?! Łukasz Majewski trafił przez całe boisko (wideo)

Takie trafienia to prawdziwa gratka! Łukasz Majewski oddał nietypowy rzut hakiem w ostatnich sekundach drugiej kwarty. Piłka leciała przez całe boisko i wpadła do kosza w niesamowitych okolicznościach.

Rafał Mielinowski
Łukasz Majewski WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Łukasz Majewski

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w środowy wieczór pokonała na własnym parkiecie drużynę MKS Dąbrowa Górnicza 81:74 i zanotowała tym samym 14. zwycięstwo w 15 ostatnich meczach. Spory wkład w ten sukces miał kapitan żółto-niebieskich, Łukasz Majewski. 35-latek zanotował jeden ze swoich najlepszym występów w tym sezonie, zdobywając 12 punktów w niespełna 13 minut. Trafił cztery na pięć oddanych rzutów za trzy, miał trzy zbiórki i eval na poziomie 16.

Majewski oddał też rzut, który na długo zapadnie w pamięci wszystkim sympatykom koszykówki w Polsce. Skrzydłowy zebrał piłkę po niecelnej próbie Jovana Novaka w okolicach własnego kosza i zważając na to, iż do zakończenia drugiej kwarty zostało już bardzo niewiele, od razu rzucił piłkę hakiem w drugim kierunku. Ta leciała bardzo wysokim lobem i w niesamowitych okolicznościach wpadła do kosza! Warto dodać, iż dzięki temu trafieniu Stalówka przegrywała do przerwy, ale tylko 37:38. W drugiej połowie BM Slam Stal nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń.

Czy BM Slam Stal zdobędzie w tym sezonie medal?