NBA: znamy piątki debiutantów. "Ktoś popełnił błąd"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Omar Rawlings / Na zdjęciu: Jayson Tatum (z lewej) i Al Horford
Getty Images / Omar Rawlings / Na zdjęciu: Jayson Tatum (z lewej) i Al Horford
zdjęcie autora artykułu

Liga NBA przedstawiła dwie najlepsze piątki debiutantów sezonu 2017/18. Zaskoczenia nie ma. W pierwszym składzie znalazła się cała trójka, nominowana do nagrody dla najlepszego pierwszoroczniaka.

Ben Simmons, Donovan Mitchell oraz Jayson Tatum zdominowali głosowanie na najlepszych debiutantów rozgrywek 2017/18. Dwaj pierwsi zdobyli maksymalną możliwą ilość typów do pierwszego składu, zaś jedna z osób biorących udział w ankiecie, pominęła gracza Celtów i umieściła go w drugiej piątce. Nie umknęło to uwadze Brada Stevensa.

- Ktoś popełnił błąd - skwitował krótko trener Boston Celtics. - Miał niesamowity debiutancki sezon. Wiem, że wszelkie nagrody, które znajdują się na jego drodze, są zasłużone - dodał 41-letni szkoleniowiec nt. Tatuma. Grono najlepszych uzupełnili jeszcze Kyle Kuzma oraz Lauri Markkanen. Co ciekawe, trzy osoby spośród głosujących, zawodnika z Finlandii nie widziały ani w pierwszej, ani też w drugiej piątce.

Wielką niewiadomą pozostaje jeszcze kwestia, który z graczy zostanie debiutantem roku. Jest to wyróżnienie za sezon zasadniczy, zatem faworytem pozostaje wciąż Simmons. W play-offach lepiej wypadł jednak rzucający Utah Jazz, natomiast najdłużej w grze pozostaje Tatum, którego Celtics remisują z Cavaliers w finale Konferencji Zachodniej 2-2.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Szpilka pokazał, jak szykuje się na walkę

Źródło artykułu: