ME U-18: efektowna wygrana nad Serbią, Polska jedenastą drużyną Europy

Polki wygraną zakończyły udział w mistrzostwach Europy U-18. Podopieczne Macieja Gordona wygrały 74:48 z Serbią za sprawą znakomitej drugiej połowy spotkania. Dzięki temu Turniej w Udinese zakończyły na 11. miejscu, wygrywając 3 z 7 meczów.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Po wysokiej porażce z Chorwatkami (49:75 - przyp. red.) Polki zdołały się zmotywować na ostatni mecz turnieju. Co prawda pierwsze dwadzieścia minut pojedynku z Serbkami był słaby, ale druga część należała już do Biało-Czerwonych.

18 punktów i 7 asyst uzbierała najlepsza na parkiecie Natalia Klimek. 13 dołożyła Zuzanna Kulińska, 12 Aleksandra Zięmborska, a 10 Łucja Grzenkowicz.

Podopieczne Macieja Gordona długo nie potrafiły złapać swojego rytmu gry - przede wszystkim w ofensywie. Przed przerwą zdobyły zaledwie 27 "oczek" i musiały gonić wynik.

Straty odrobiły jednak szybko, a po zmianie stron pokazały już swoją pełną dominację nad Serbkami. Doskonale grą kierowała Klimek, który kolejny raz "na jedynce" zastępowała kontuzjowaną Wiktorię Kuczyńską. Drugą połowę Polki wygrały aż 47:18, zapewniając sobie triumf.

Mistrzyniami Europy - po raz pierwszy w historii - zostały Niemki, które w wielkim finale ograły Hiszpanki 67:54. W meczu o brąz Węgierki pokonały Łotyszki 58:56.

Polska - Serbia 74:48 (13:15, 14:15, 22:10, 25:8)