Lekki szok w Dąbrowie Górniczej. Bibbins szaleje, a Polpharma ograła MKS

Niespodzianka w Dąbrowie Górniczej. Justin Bibbins szalał, a Polpharma Starogard Gdański ograła 94:83 MKS. Bez dwóch zdań wynik ten należy przypisać do niespodzianek, bowiem Farmaceuci zagrali w mocno osłabionym składzie.

Krzysztof Kaczmarczyk
zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza Materiały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza
Wynik w Dąbrowie Górniczej można nazwać niespodzianką. Farmaceuci zbierają dopiero pełny skład, ale to nie przeszkodziło im wygrać wyjazdowego pojedynku z MKS-em.

Justin Bibbins zdobył aż 25 punktów. 19 dołożył Tre Bussey. Duet ten poprowadził Polpharmę do sukcesu w Dąbrowie Górniczej, gdzie nikomu nie gra się łatwo.

Gospodarze rozpoczęli dobrze, a w pierwszej kwarcie prowadzili nawet 22:14. W drugiej podopieczni Artura Gronka zaliczyli run 9:0 i objęli prowadzenie. Potem walka trwała kosz za kosz.

W hali Centrum trwała regularna wymiana ciosów, ale to Polpharma nadawała ton rywalizacji. Triumf gościom zapewniły rzuty z dystansu. W kluczowej czwartej kwarcie trafiali Bibbins i Daniel Gołębiowski, a w 40. minucie kluczowy rzut z dystansu trafił Adam Brenk.

Łącznie ekipa Gronka trafiła aż 13 trójek i bez wątpienia jest to wynik godny wyróżnienia. Po pięć wykorzystali najskuteczniejsi, czyli Bibbins i Bussey.

Wśród przegranych tradycyjnie brylował Trey Davis, który zapisał na swoim koncie 23 "oczka". Jak zwykle swoje zrobił Mathieu Wojciechowski, a swoje - po powrocie do gry - dołożył Szymon Łukasiak.

Farmaceuci wystąpili bez Kacpra Młynarskiego (problemy zdrowotne) oraz Adama Kempa, który w Polsce pojawi się w przyszłym tygodniu.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański 83:94 (28:24, 22:27, 15:21, 18:22)