Sparingowe derby Pomorza dla AZS-u Koszalin. Spójnia wygrała z Energą Kotwicą

Na otwarcie turnieju w Kołobrzegu koszykarze AZS-u Koszalin pokonali STK Czarnych Słupsk 86:73. W drugim spotkaniu Energa Kotwica Kołobrzeg przegrała ze Spójnią Stargard 72:85.

Patryk Neumann
Grzegorz Surmacz WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Grzegorz Surmacz
Mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze są ciekawe. Piątkowy sparing rozgrywany na turnieju w Kołobrzegu też do pewnego momentu był wyrównany. W pierwszej połowie nieznacznie prowadzili I-ligowi Czarni. Liderami ekipy ze Słupska byli Mantas Cesnauskis, Patryk Pełka i Damian Cechniak. Ostatecznie Cesnauskis i Pełka zdobyli po 17 punktów.

Trener Dragan Nikolić korzystał ze wszystkich dziesięciu graczy. W drugiej połowie wyżej notowany zespół podkręcił tempo i zwyciężył 86:73. Dla AZS-u 19 punktów rzucił Marko Tejić. Dwucyfrowy dorobek mieli jeszcze Drew Brandon oraz Aleksandar Radulović.

W drugim meczu Spójnia pokonała gospodarzy 85:72. Obie drużyny zmierzyły się dwa tygodnie temu w Stargardzie i wynik był taki sam. W Kołobrzegu beniaminek EBL był bardzo osłabiony. Nie zagrali Dawid Bręk, Jalen Hayes, Hubert Pabian i Marcel Wilczek. Pod ich nieobecność najlepiej spisali się Nick Madray (18 punktów i siedem zbiórek), Piotr Pamuła i Wojciech Fraś. Albert Owens dorzucił 11 punktów, a dziewięć asyst rozdał Anthony Hickey.

Spójnia zaczęła od prowadzenia 14:2. Później gra gości falowała. Gdy trener Krzysztof Koziorowicz wpuszczał zmienników przewaga malała. Na początku czwartej kwarty Energa Kotwica zbliżyła się do rywali na dwa punkty. Od tego momentu jednak wyżej notowany zespół przyspieszył i błyskawicznie odskoczył. W sobotę AZS zagra ze Spójnią, a EnErga Kotwica z Czarnymi.