Lekcja od Shawna Kinga. BM Slam Stal ponownie ograła GTK

WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Shawn King

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała w ostatnim spotkaniu turnieju w Gliwicach miejscowe GTK 86:80. Końcowy wynik zdecydowanie nie odzwierciedla jednak przebiegu pojedynku. Goście prowadzili cały mecz bardzo wyraźnie.

Ostrowianie przez 25 minut grali doskonale i prowadzili różnicą nawet 31 punktów. Potem dali się dojść, ale w końcówce niesamowity rzut z dystansu trafił Mike Scott.

GTK wróciło do gry w czwartej kwarcie. Od stanu 56:79 gliwiczanie zaliczyli serię 19:0 i na dwie minuty przed końcem w obozie gości zrobiło się gorąco. Wtedy jednak piłkę wziął wspomniany już Scott trafiając trójkę w ostatniej sekundzie czasu akcji.

Gliwiczanie mieli jeszcze pół minuty, ale BM Slam Stal wygranej już sobie nie dała odebrać. 26 punktów (11/14 z gry), 11 zbiórek i 7 asyst - to dorobek Shawna Kinga, który "szkolił" rywali pod obiema tablicami.

Gospodarze do gry wrócili dzięki trójkom. W końcu otworzył się Brian Dawkins, funkcjonować zaczął również szybki atak. Z końcówki mecz trener Paweł Turkiewicz na pewno może być zadowolony, jednak na pierwszą część musi spuścić kurtynę milczenia.

Była to druga konfrontacja GTK z BM Slam Stalą podczas przygotowań do sezonu 2018/2019. Pierwsza również zakończyła się triumfem ostrowian, którzy we własnej hali wygrali 80:71.

GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:86 (16:35, 11:21, 23:13, 30:17)