Turniej w Levicach: 2. miejsce gliwiczan, GTK przegrało tylko z gospodarzami

Dwie wygrane i porażka - to bilans GTK Gliwice podczas trzydniowego turnieju Golden Eagle Cup. W niedzielę podopieczni Pawła Turkiewicza rozgromili Helios Suns Domżale 83:52 zapewniając sobie drugie miejsce.

Krzysztof Kaczmarczyk
GTK Gliwice Materiały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: GTK Gliwice
- To miłe wrócić do Levic. Dobrze wspominam ten okres. Zawsze panowała tu świetna, domowa atmosfera - skomentował swój powrót do Levic Tanel Kurbas. Estończyk poprzedni sezon spędził w drużynie BK Patrioti Leviec i to właśnie ten zespół okazał się najlepszy w Golden Eagle Cup.

Zadecydował o tym sobotni mecz, w którym gospodarze ograli GTK Gliwice 75:69. Podopiecznym Pawła Turkiewicza nie pomogło 25 punktów Riley'a LaChance'a, a wygraną wypuścili z rąk w ostatniej kwarcie.

- Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że rywal to silny zespół. Próbowaliśmy grać agresywnie w obronie. W ofensywie było nieźle, ale w ostatniej kwarcie chcieliśmy grać zbyt indywidualnie - dodał Kurbas, który w końcu jest z drużyną po pobycie na kadrze.

Porażka sprawiła, że niedzielny pojedynek z Helios Suns Domżale decydował o drugim miejscu. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, druga toczyła się pod dyktando GTK, które wygrało tą część aż 22:2. Rywale nie zdołali się już podnieść po tym ciosie.

GTK ma już za sobą 14 meczów sparingowych. Ich bilans to 7 zwycięstw, 6 porażek i 1 remis. W planie gliwiczanie mają jeszcze jedno spotkanie kontrolne. 2 października z kolei zainaugurują rozgrywki Alpe Adria Cup, a pięć dni później w Energa Basket Lidze zmierzą się z MKS-em Dąbrowa Górnicza.