BCL: Polski Cukier zatrzymany, do awansu zabrakło jednej dobrej kwarty

Niestety Polski Cukier Toruń nie zagra w fazie grupowej Basketball Champions League. W ostatnim, decydującym o awansie spotkaniu, podopieczni Dejana Mihevca przegrali na wyjeździe z Medi Bayeruth 73:86.

Krzysztof Kaczmarczyk
od lewej Bartosz Diduszko, Robert Lowery i Cheikh Mbodj WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: od lewej Bartosz Diduszko, Robert Lowery i Cheikh Mbodj
W Niemczech Twarde Pierniki ponownie walczyły dzielnie, ale gospodarze zdołali "złamać" torunian w czwartej kwarcie. Ostatecznie wygrali różnicą 13 punktów i mogli cieszyć się z awansu do fazy grupowej Basketball Champions League.

19 punktów (8/13 z gry), 5 zbiórek i 4 asysty skompletował Robert Lowery. "Dwucyfrówki" zapisali też przy swoich nazwiskach Aaron Cel i Łukasz Wiśniewski. Na awans to jednak nie wystarczyło.

Polski Cukier bardzo dobrze wszedł w mecz i prowadził nawet 20:14. Potem gospodarze zaliczyli jednak serię 15:0, którą trójką przełamał Łukasz Wiśniewski. Od tego momentu trwała niesamowita walka - niemal kosz za kosz.

Decydujące fragmenty meczu rozegrały się w środkowej części czwartej kwarty. Medi Bayeruth miał zaledwie punkt przewagi, a w kolejnych akcjach dwie trójki trafił Bastian Doreth. Dodatkowo niesportowe przewinienie Lowery'ego gospodarze zamienili na cztery "oczka" i prowadzili już 74:65.

Twarde Pierniki rzuciły się w pogoń. Na cztery minuty przed końcem zza łuku trafił Karol Gruszecki i nadzieje na sukces wróciły. Niestety przez cztery ostatnie minuty tego pojedynku konto punktowe torunian już nie drgnęło, a zawodnicy Medi Bayreuth mogli świętować triumf i awans.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz, który rozegrany został w poniedziałek w Toruniu, zakończył się wynikiem remisowym 73:73.

Medi Bayreuth - Polski Cukier Toruń 86:73 (23:20, 17:21, 22:16, 24:18)

Medi: Andreas Seiferth 14, Adonis Thomas 13, Gregor Hrovat 13, Kassius Robertson 12, Bastian Doreth 11, De'Mon Brooks 8, Ziga Dimec 4, David Stockton 3, Steve Wachalski 0, Lukas Meisner 0.

Polski Cukier: Robert Lowery 19, Łukasz Wiśniewski 14, Aaron Cel 13, Karol Gruszecki 8, Przemysław Karnowski 8, Cheikh Mbodj 5, Tomasz Śnieg 4, Bartosz Diduszko 2, Krzysztof Sulima 0, Aleksander Perka 0.

Czy pomimo braku awansu Twarde Pierniki mogą być zadowolone z wyników w eliminacjach do BCL?