BCL: Polski Cukier Toruń na remis! Niewykorzystana szansa Twardych Pierników

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów, Polski Cukier Toruń zremisował z Medi Bayreuth 73:73. Rewanż w najbliższy czwartek.

Jacek Konsek
Polski Cukier Toruń WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Polski Cukier Toruń

Twarde Pierniki znów nie były faworytem starcia w kolejnej fazie eliminacji do Basketball Champions League. Po raz kolejny jednak udowodnili, że potrafią stawić czoła wyżej notowanym rywalom. W poniedziałkowym spotkaniu przeciwko Medi Bayreuth co prawda zremisowali 73:73, ale jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą nawet 10 punktów. Szkoda, bo taka zaliczka byłaby dużym potencjałem przed wycieczką do Bawarii.

Goście świetnie rzucali za trzy punkty w pierwszej połowie - 6/11 w tym elemencie. Momentami byli nieuchwytni, ale z minuty na minutę rozkręcał się Polski Cukier. Torunianie odrobili straty, a początku 14:4 w trzeciej odsłonie, prowadzili nawet 48:38. Do świetniej dysponowanego tego dnia Karol Gruszecki dołączył Robert Lowery i wydawało się, że Twarde Pierniki wygrają pierwsze spotkanie.

Tymczasem goście wrócili do gry i w decydujących fragmentach znów byli skuteczni. Pomogły znów trójki, a w samej końcówce do remisu doprowadził Adonis Thomas. Amerykanin z 18 punktami był najlepszym strzelcem Medi. 13 "oczek" dołożył David Stockton, syn legendarnego Johna Stocktona.

Gruszecki zakończył zawody z 17 punktami, z kolei Lowery do 13 oczek dorzucił osiem zbiórek i sześć asyst. Cheikh Mbodj dołożył 14 punktów i cztery zbiórki. Medi w całym spotkaniu trafiło pięć trójek więcej i to ten element był jednym z kluczy do korzystnego dla gości rezultatu.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy czwartek 4 października. Początek meczu w Bayreuth o godzinie 20.

Polski Cukier Toruń - Medi Bayreuth 73:73 (18:20, 16:14, 21:17, 18:22)

Polski Cukier: Karol Gruszecki 17, Rob Lowery 13, Cheikh Mbodj 12, Aaron Cel 9, Przemysław Karnowski 5, Łukasz Wiśniewski 4, Bartosz Diduszko 4,

Medi: Adonis Thomas 18, David Stockton 13, Gregor Hrovat 12, De'Mon Brooks 9, Kassius Robertson 8, Steve Wachalski 7, Ziga Dimec 4, Andreas Seiferth 2, Bastian Doreth 0.

Czy Polski Cukier Toruń awansuje do koszykarskiej Ligi Mistrzów?