Niewykorzystana szansa Trefla. Twarde Pierniki z wygraną na otwarcie sezonu

Polski Cukier Toruń pokonał Trefla Sopot 76:72 w ostatnim niedzielnym meczu 1. kolejki Energa Basket Ligi. Aaron Cel skompletował dla gości double-double w postaci 17 punktów i 10 zbiórek.
Jacek Konsek
Newspix / Wojciech Figurski / 058sport.pl / Na zdjęciu: Grzegorz Kulka i Krzysztof Sulima

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Polski Cukier Toruń po heroicznej walce ostatecznie nie awansował do koszykarskiej Ligi Mistrzów i może skupić się już tylko na rozgrywkach ligowych. Te zaczął od ciężkiego spotkania w Ergo Arenie, gdzie Trefl Sopot stawił bardzo mocny opór. Ostatecznie jednak Twarde Pierniki triumfowały 76:72, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019.

Trefl nie był faworytem niedzielnego spotkania, ale po świetnej trzeciej kwarcie, realnie mógł myśleć o wygranej. W tej części podopieczni trenera Klozińskiego grali bezbłędnie, odrobili 11-punktowy deficyt i wyszli na chwilowe prowadzenie. Vernon Taylor i Michał Kolenda trafili po trójce, skuteczny był także drugi z braci Kolendów - Łukasz.

Sopocianie poszli za ciosem w czwartej kwarcie. Prowadzili nawet 66:63, ale wtedy przydarzył im się ponad 4-minutowy okres bez zdobyczy punktowej. To wykorzystali goście, a szczególnie duet Tomasz Śnieg - Przemysław Karnowski, który zdobył w ostatniej kwarcie 18 z 19 punktów. Rezerwowy rozgrywający wywalczył 10 "oczek" notując 6/6 z linii rzutów wolnych.

Wcześnie wynik Twardych Pierników ciągnął Aaron Cel, który wywalczył 17 punktów i miał 10 zbiórek. 10 dorzucił Karol Gruszecki. Co ciekawe, torunianie wygrali mimo chybienia 14 z 17 prób z dalekiego dystansu. Trefl był dużo skuteczniejszy w tym elemencie - 8/21.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 72:76 (20:20, 14:23, 24:14, 14:19)

Trefl: Vernon Taylor 20, Paweł Leończyk 14, Łukasz Kolenda 14, Michał Kolenda 9, Jakub Motylewski 5, Piotr Śmigielski 4, Damian Jeszke 4, Grzegorz Kulka 2, Marcin Stefański 0.

Polski Cukier: Aaron Cel 17, Tomasz Śnieg 13, Przemysław Karnowski 12, Karol Gruszecki 10, Rob Lowery 9, Łukasz Wiśniewski 6, Cheikh Mbodj 5, Krzysztof Sulima 4, Aleksander Perka 0.