NBA: Luka Doncić poprowadził Mavs. Mistrzowie polegli, trener wyrzucony z parkietu

Golden State Warriors doznali drugiej porażki w okresie przedsezonowym. Mistrzowie NBA tym razem ulegli Phoenix Suns, a spotkania na ławce trenerskiej nie zdołał dokończyć Steve Kerr.

Rafał Malinowski
Steve Kerr (trener) i zawodnicy Golden State Warriors AFP / Na zdjęciu: Steve Kerr (trener) i zawodnicy Golden State Warriors
Poniedziałek w okresie przedsezonowym ligi NBA rozpoczął się już o godzinie 14:00 czasu polskiego, kiedy to Dallas Mavericks i Philadelphia 76ers rozpoczęli pokazowy mecz w Chinach. Licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać koszykówkę na najwyższym poziomie, ale i tak najwięcej radości kibicom sprawił ich rodak, Ding Yanyuhang, który spędził na parkiecie niespełna dziewięć minut.

Losy zwycięstwa rozstrzygały się niemal do ostatniej syreny. W czwartej kwarcie Mavs i 76ers aż sześciokrotnie zmieniali się na prowadzeniu. W ostatnich sekundach Mavericks odskoczyli na trzy punkty. Szansę na doprowadzenie do dogrywki miał Demetrius Jackson, ale spudłował rzut z dystansu.

Wśród zwycięzców najlepiej spisał się Luka Doncić, debiutant kreowany na wielką gwiazdę ligi w niedalekiej przyszłości. 19-latek zapisał na swoim koncie 15 punktów, jak również pięć asyst i cztery zbiórki. 14 "oczek" wniósł z ławki J.J. Barea. Na parkiecie zabrakło m.in. Dirka Nowitzkiego, który wraca do zdrowia po kontuzji kostki.

29 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty dla 76ers zdobył Joel Embiid. Wszechstronny środkowy nie może być jednak do końca zadowolony ze swojego występu, bowiem spudłował wszystkie sześć rzutów za trzy, a z nim na parkiecie ekipa z Filadelfii była o 16 punktów gorsza od rywali.

Golden State Warriors stracili łącznie aż 78 punktów w pierwszej i trzeciej kwarcie meczu z Phoenix Suns. Wobec takich strat aktualni mistrzowie NBA musieli uznać wyższość rywali (109:117). Co więcej, spotkania na ławce trenerskiej nie dokończył Steve Kerr. Szkoleniowiec wściekł się bowiem na sędziów, którzy w jednej z akcji odgwizdali nieprawidłową zasłonę Stephena Curry'ego.

Bardzo dobry mecz rozegrał debiutant, DeAndre Ayton, który obok swojego nazwiska zapisał 18 "oczek". Tyle samo dołożył Ryan Anderson. Po stronie Wojowników najlepiej spisał się Curry - w 24 minuty zdobył 23 punkty.