Alpe Adria Cup: kolejny horror dla GTK Gliwice, tym razem bohaterem Brian Dawkins

Dobra passa GTK Gliwice trwa. Podopieczni Pawła Turkiewicza wygrali drugi mecz w Alpe Adria Cup. Tym razem podopieczni śląski zespół wygrał na wyjeździe ze Slunetą Usti nad Labem 78:76.

Krzysztof Kaczmarczyk
Myles Mack Materiały prasowe / Materiały prasowe / Rafał Rusek / Na zdjęciu: Myles Mack
W niedzielę GTK wygrało po dramatycznym boju ligowe starcie z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Tym razem w ostatnich sekundach rozstrzygnęli starcie w ramach Alpe Adria Cup.

Rozstrzygnięcie zapadło na 13 sekund przed końcem. Piłkę przechwycił najlepszy na boisku Kacper Radwański, a akcją 2+ wykończył Brian Dawkins ustalając wynik spotkania. Gospodarze mieli jeszcze swoją akcję, ale rzut rozpaczy nie doszedł celu.

Tym samym GTK pozostaje niepokonane. Na największe słowa uznania zasłużył wspomniany Radwański. Kapitan gliwickiego zespołu zaliczył 18 punktów (7/10 z gry) i 5 przechwytów. Punkt mniej uzbierał Myles Mack, który miał też 7 zbiórek i 6 asyst.

Spotkanie koncertowo rozpoczęli gospodarze, którzy trafili pierwsze cztery rzuty zza łuku obejmując prowadzenie 12:2. GTK szybko się jednak otrząsnęło, a sygnał do odrabiania strat dał Radwański. Doskonałe wejście z ławki dał Dawid Słupiński i to gliwiczanie schodzili na przerwę prowadząc.

Po zmianie stron podopieczni Pawła Turkiewicza przejęli inicjatywę. Coraz skuteczniej grał Mack. To po punktach amerykańskiego rozgrywającego gliwiczanie prowadzili nawet 58:49. Krótka przerwa wybiła zawodników GTK z rytmu. Gospodarze trafili znów zza łuku i prowadzili 73:68.

Wtedy swój koncert zaczął Radwański. Najpierw trafił zza łuku, potem popisał się przechwytem i efektownym wsadem. W trzech ostatnich minutach zdobył 7 oczek. Decydujący cios zadał Dawkins, a gliwiczanie mogli cieszyć się z bardzo ważnej wygranej.

Do fazy play-off awans uzyskają po dwie najlepsze drużyny z czterech grup.

Sluneta Usti nad Labem - GTK Gliwice 76:78 (23:17, 17:24, 11:17, 25:20)

Sluneta: Ladislav Pecka 17, Pavel Houska 15 (11 zb), Michal Sotnar 15, Marko Stevanović 15, Spencer Svejcar 12, Jaytornah Wisseh 2, Filip Smid 0, David Steffel 0, Guillaume Payen-Boucard 0.

GTK: Kacper Radwański 18, Myles Mack 17, Marek Piechowicz 10, Dawid Słupiński 9, Brian Dawkins 7, Tanel Kurbas 6, Szymon Kiwilsza 4, Riley LaChance 3, Piotr Robak 2, Damonte Dodd 2, Mateusz Szlachetka 0.