Takiego wyczynu w NBA nie było od ponad 50 lat! Serge Ibaka jak Wilt Chamberlain

Serge Ibaka z Toronto Raptors w dwóch ostatnich spotkaniach zanotował serię 18 celnych rzutów z gry z rzędu. To najlepszy wynik w NBA od 1967 roku!

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Serge Ibaka Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Serge Ibaka
34 punkty przeciwko Los Angeles Lakers to życiowy wynik hiszpańskiego podkoszowego Toronto Raptors. Serge Ibaka wyrównał jednak inny rekord, który ostatni raz miał miejsce w 1967 roku! 29-latek trafił cztery ostatnie rzuty z gry w meczu przeciwko Phoenix Suns i czternaście pierwszych z Los Angeles Lakers, co dało niesamowite 18/18 z gry! Ostatni raz takim wyczynem popisał się legendarny Wilt Chamberlain, który przed 51 laty zanotował 35/35 na przestrzeni czterech meczów. Wcześniej, "Szczudło" miewał także kilka lepszych serii niż Ibaka.

14/14 w meczu przeciwko Jeziorowcom, to z kolei najlepszy wynik w NBA od 2006 roku. Wówczas identycznym wyczynem popisał się Shaquille O'Neal.

Ibaka w swoim 10. sezonie na parkietach NBA, notuje póki co świetne 18,1 punktu na mecz i 7,6 zbiórki, choć tylko sześć razy rozpoczynał spotkanie w wyjściowej piątce. Hiszpan jest mocną bronią Raptorków, które z bilansem 9-1 są liderami w Konferencji Wschodniej.

ZOBACZ WIDEO Serie A: AC Milan zabójczy w końcówce! Gol na wagę zwycięstwa w 90+7. minucie! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy w najbliższym czasie realne będzie osiągnięcie minimum 20/20 z gry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×