Wielki powrót Polskiego Cukru Toruń. Aaron Cel: daliśmy z siebie więcej niż wszystko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tadeusz Skwiot / Na zdjęciu Aaron Cel
Newspix / Tadeusz Skwiot / Na zdjęciu Aaron Cel

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń byli w sporych opałach w niedzielnym meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi. Odrobili jednak 19 punktów i wygrali z Kingiem Szczecin 98:95.

Przez trzy kwarty wydawało się, że w tym dniu gospodarze będą nie do zatrzymania. W pewnym momencie prowadzili nawet 79:60. To był punkt zwrotny pojedynku w Szczecinie. Polski Cukier Toruń odpowiedział serią 17:3 i wrócił do gry o zwycięstwo. - Zawodnicy Kinga zagrali naprawdę dobrze. Dużo trudu włożyliśmy żeby ich dogonić. To był mecz ataku. Bardzo dużo punktów nam rzucili w trzech pierwszych kwartach. Trzeba było to zmienić w ostatnich 10 minutach. Na szczęście trochę mniej trafiali, a zmiana w obronie pomogła nam. Bardzo cieszymy się tym zwycięstwem na trudnym terenie - przyznał Aaron Cel.

Skrzydłowy dołożył dużą cegiełkę do tego sukcesu. Zdobył 19 punktów, a co najważniejsze trafiał w końcówce. Cały zespół Twardych Pierników w trudnym meczu pokazał charakter. - Trzeba wierzyć. W sporcie trzeba grać do ostatniej sekundy. Pokazaliśmy, że wszystko jest możliwe. Mamy charakter i nie poddajemy się. Myślę, że nasze doświadczenie w tym meczu sporo też pomogło. Tym bardziej cieszymy się tym zwycięstwem - dodał kapitan Polskiego Cukru.

Ale cojones mają te <a href="https://twitter.com/TwardePierniki?ref_src=twsrc%5Etfw">@TwardePierniki</a>! Wrócić z -19 na wyjeździe. Wielkie zwycięstwo na wagę rozstawienia w Pucharze Polski. Gratulacje! <a href="https://twitter.com/hashtag/plkpl?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#plkpl</a> — Karol Wasiek (@K_Wasiek) <a href="https://twitter.com/K_Wasiek/status/1084439167499726850?ref_src=twsrc%5Etfw">13 stycznia 2019</a>

Toruńscy koszykarze z bilansem 13-3 prowadzą w tabeli wspólnie ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Gdyby przegrali straciliby jednak rozstawienie w Pucharze Polski, bo lepszy procent zwycięstw miałyby Anwil Włocławek i Arka Gdynia. Paradoksem w tej sytuacji jest fakt, że Polski Cukier pokonał całą czołówkę, a trzech wyjazdowych porażek doznał z zespołami walczącymi o miejsce w play-offach (Legia Warszawa, MKS Dąbrowa Górnicza i TBV Start Lublin). W niedzielę niewiele zabrakło, żeby sytuacja po raz kolejny się powtórzyła. Co jest przyczyną tak zaskakujących rezultatów?

- Rywale się na nas mobilizują, bo gramy o najwyższe cele. Wiemy, jak jest, bo graliśmy też w takich drużynach. W Polsce niełatwo wygrać na wyjeździe. Trzeba dawać z siebie wszystko żeby wrócić ze zwycięstwem. W niedzielę daliśmy z siebie więcej niż wszystko i jakoś nam się udało, ale nie było łatwo - ocenił Aaron Cel.

Z dobrej postawy w końcówce cieszył się trener Twardych Pierników. - Chciałbym pogratulować drużynie zwycięstwa, ale przede wszystkim sposobu, w jakim wróciliśmy do meczu. Zespół ze szczecina grał bardzo dobrze. Byli efektywni przez 30 minut, szczególnie w rzutach trzypunktowych - powiedział Dejan Mihevc.

Słoweński szkoleniowiec ma jednak sporo materiału do analiz. W 20 minut jego zespół stracił aż 61 punktów. - W pierwszej połowie nie odpowiedzieliśmy dobrze na wszystko, co działo się na parkiecie. Oni są prawdopodobnie najbardziej agresywnym i walczącym zespołem w lidze. Trudno się przeciwko nim gra jeżeli nie odpowiada się tym samym. W drugiej połowie obie drużyny zagrały inaczej. Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, bo walczyliśmy o to do końca - dodał trener Polskiego Cukru Toruń.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polski Cukier Toruń zdobędzie medal w sezonie 2018/2019?