Play-off nie dla Polonii 2011. Politechnika Poznańska - Polonia 2011 Warszawa 88:76

Przez 25 minut Polonia 2011 była w play-offach. Potem na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy do końca nie oddali prowadzenia. Aż sześciu zawodników Politechniki zdobyło ponad 10 punktów, najwięcej po 16 - Paweł Bogdan i Jacek Sulowski.

Łukasz Czechowski

Początek należał do gospodarzy, ale już po kilku minutach rozegrali się goście. Nieźle rzucali Eric Elliott, Tomasz Śnieg oraz Jarosław Mokros, ale siłą drużyny Mladena Starcevica była wyrównana ekipa, w której niemal każdy zdobywał punkty. O grze gospodarzy trudno natomiast powiedzieć cokolwiek dobrego. Podopieczni trenera Tomasza Cichockiego, którzy wystąpili bez kontuzjowanego Marcina Stokłosy, słabo rzucali za dwa i z osobistych, mieli aż 11 strat. Widoczny był brak motywacji, bowiem wynik tego meczu nie zmieniał nic w sytuacji poznańskiej drużyny.

W przerwie najwyraźniej trener Politechniki powiedział swoim graczom kilka przykrych słów, bo w drugiej połowie miejscowi wyszli odmienieni. Obudził się Joe McNaull, który dostał kilka świetnych piłek od swoich kolegów, wpadło kilka trójek i po 5 minutach Politechnika prowadziła 48:47. Minimalna przewaga gospodarzy utrzymała się do połowy ostatniej odsłony. Od stanu 74:69 zdobyli oni dziewięć kolejnych punktów rozwiewając marzenia warszawiaków, którym do awansu zabrakło właśnie zwycięstwa w Poznaniu, bowiem drugi warunek - porażka Stali Stalowa Wola - został spełniony.

Porażka Polonii 2011 Warszawa oznacza, że dla tej drużyny sezon się skończył. Politechnika już w sobotę w Jarosławiu rozpocznie batalie o awans do Ekstraligi. - Oczywiście lepiej byłoby, gdybyśmy startowali z wyższego miejsca, ale nie załamujemy rąk. Jesteśmy dobrze przygotowani, zmotywowani i na pewno będziemy walczyć - zapewnił Marcin Stokłosa, kapitan poznaniaków.

Politechnika Poznańska - Polonia 2011 Warszawa 88:76 (19:24, 18:21, 24:14, 27:17)

Politechnika:
Bogdan 16 (3x3), Sulowski 16 (4x3), Semmler 15 (1x3), Wiekiera 14 (3x3), McNaull 12, Radwan 12 (1x3), Dudek 3, Mowlik 0, Smorawiński 0, Baganc 0, Skowroński 0.

Polonia 2011: Berisha 12 (2x3), Kolowca 11, Bartosz 10, Elliot 9 (1x3), Pamuła 9 (3x3), Dutkiewicz 8 (1x3), Śnieg 6, Mokros 6 (1x3), Lewandowski 4, Popiołek 1.