VTB: VEF znów lepszy od Stelmetu. Popis byłych graczy Trefla i Polskiego Cukru

Stelmet Enea BC Zielona Góra ponownie przegrał z VEF Ryga, tym razem w hali CRS, 78:92. Drużyna Igora Jovovicia została rozmontowana przez zawodników z przeszłością w PLK: Steve'a Zacka i Glenna Cosey'a.

Dawid Borek
Dawid Borek
Stelmet - VEF Od lewej Michael Humphrey, Glenn Cosey, Łukasz Koszarek Newspix / Tomasz Browarczyk/400mm.pl / Stelmet - VEF. Od lewej Michael Humphrey, Glenn Cosey, Łukasz Koszarek
- Rywale są do ogrania, ale musimy zagrać dużo lepiej, niż w Rydze. Na wyjeździe pokazaliśmy antybasket. Teraz musimy się zrewanżować - mówił przed tym meczem Michał Sokołowski. Z planów o rewanżu wyszły nici, bo Stelmet Enea BC Zielona Góra ponownie przegrał z VEF Ryga, ponownie w kiepskim stylu.

O porażce polskiego zespołu zaważyła fatalna w jego wykonaniu druga kwarta, w której ekipa ze stolicy Łotwy w zasadzie robiła co chciała, tylko w tej części meczu zdobywając 33 punkty (przy 17 "oczkach Stelmetu"). Na dobre rozkręcili się zwłaszcza zawodnicy z przeszłością w Energa Basket Lidze: Glenn Cosey (Polski Cukier Toruń) i Steve Zack (Trefl Sopot), którzy do przerwy mieli w swoich dorobkach kolejno 14 i 19 punktów.

ZOBACZ: W oczekiwaniu na gwiazdę. Stelmet Enea BC zaskoczył transferami

W połowie trzeciej kwarty przewaga gości wynosiła nawet 17 "oczek" (43:60). Drużyna Igora Jovovicia miała jeszcze zryw w ostatniej odsłonie, jednak nie była w stanie zejść poniżej dziewięciopunktowej różnicy. Koniec końców przegrała 78:92, ponosząc 13. porażkę w trwającym sezonie ligi VTB.

Wspomniani Zack i Cosey zakończyli zawody kolejno z 25 i 20 punktami, pierwszy z nich zanotował jeszcze 11 zbiórek. Cały VEF trafił z kolei aż 14 rzutów z dalekiego dystansu (na 29 prób, 48,3 proc.).

W Stelmecie Enei BC statystycznie najlepiej wypadli Markel Starks (12 punktów, trzy asysty) i Darko Planinić (12 punktów, trzy zbiórki). Z debiutantów Michael Humphrey zdobył 10 "oczek", zaś Kodi Justice sześć.

W kolejny poniedziałek, 11 marca, zielonogórzanie rozegrają kolejne spotkanie w lidze VTB. W hali CRS zagości CSKA Moskwa.

ZOBACZ: Energa Cheerleaders Gdynia znów skradły show. Wspaniały występ naszych dziewczyn (galeria)

Stelmet Enea BC Zielona Góra - VEF Ryga 78:92 (21:18, 17:33, 17:19, 23:22)

Stelmet Enea BC: Markel Starks 14, Darko Planinić 12, Michael Humphrey 10, Zeljko Sakić 9, Michał Sokołowski 8, Quinton Hosley 7, Kodi Justice 6, Łukasz Koszarek 5, Przemysław Zamojski 4, Jarosław Mokros 3, Adam Hrycaniuk 0.

VEF: Steve Zack 25, Glenn Cosey 20, Mareks Mejeris 16, Andris Misters 12, Artis Ate 6, Klavs Cavars 5, Arturs Ausejs 5, Jabril Durham 3.

Czy spodziewałaś/eś się lepszej walki od Stelmetu w meczu z VEF?