VTB: Stelmet przegrał po raz siedemnasty. Kalev wygrał w Zielonej Górze

Stelmet Enea BC Zielona Góra długo nie istniał na tle ósmej drużyny ligi VTB, BC Kalev/Cramo Tallin. Porażka 100:117 to najmniejszy wymiar kary dla drużyny Igora Jovovicia.

Dawid Borek
Dawid Borek
Stelmet - Kalev Arnett Moultrie (w białym stroju) i Kodi Justice Newspix / Tomasz Browarczyk/400mm.pl / Stelmet - Kalev. Arnett Moultrie (w białym stroju) i Kodi Justice
Po pierwszej połowie "jedynie" 17-punktową porażkę Igor Jovović i spółka wzięliby chyba w ciemno. Do przerwy miejscowi prezentowali się nawet nie słabo, a po prostu tragicznie. Dość powiedzieć, że tylko przez pierwsze dwie karty BC Kalev/Cramo Tallin rzucił 69 (!) punktów i do przerwy schodził z 27 "oczkami" zaliczki. W zasadzie już wtedy spotkanie było dawno rozstrzygnięte.

Mimo potężnego lania Stelmet Enea BC potrafił odnaleźć motywację i po zmianie połów w końcu nawiązał walkę z estońskim rywalem. Po fatalnych w wykonaniu gospodarzy 20 minutach, przez kolejne dwie części zawodów biało-zieloni grali na zbliżonym poziomie, a momentami nawet lepiej od Estończyków, w pewnej chwili zmniejszając straty do 12 punktów. Tę pogoń można odbierać w kategoriach małego sukcesu.

Pościg pościgiem, ale porażka różnicą 17 punktów, na własnym parkiecie i to w konfrontacji nie z czołowym, a ósmym zespołem w tabeli ligi VTB, chluby na pewno nie przynosi. A aż strach pomyśleć jak zakończyłyby się te zawody, gdyby Stelmet Enea BC nie przebudził się po przerwie.

ZOBACZ: Thomas Kelati nie ukrywa: Nie jestem w formie. Muszę zrzucić kilka kilogramów

Dla Stelmetu Enei BC była to 17. porażka w trwającym sezonie ligi VTB (przy czterech wygranych). Kolejmnym rywalem polskiego zespołu w międzynarodowych rozgrywkach będzie Avtodor Saratow, z którym biało-zieloni zagrają na wyjeździe w najbliższą niedzielę.

ZOBACZ: Gość specjalny na hicie EBL. Tomasz Kędziora oglądał mecz Stelmetu z Polskim Cukrem

Stelmet Enea BC Zielona Góra - BC Kalev/Cramo Tallin 100:117 (18:31, 24:38, 28:21, 30:27)

Stelmet Enea BC: Darko Planinić 14, Kodi Justice 13, Zeljko Sakić 12, Quinton Hosley 11, Łukasz Koszarek 10, Przemysław Zamojski 10, Markel Starks 9, Michał Sokołowski 9, Adam Hrycaniuk 8, Michael Humphrey 4, Jarosław Mokros 0.

BC Kalev/Cramo: Arnett Moultrie 30, Tony Wroten 26, Kristjan Kitsing 12, Chavaughn Lewis 16, Branko Mirković 13, Tanel Kurbas 5, Martin Dorbek 5, Maksim Salash 4, Erik Keedus 3, Reggie Lynch 2, Kristjan Kangur 1.

Czy mimo wszystko spodziewałaś/eś się wygranej Stelmetu?