Akcja rodem z NBA! Szalony rzut Kacpra Młynarskiego pogrążył Anwil Włocławek! (wideo)

To jedna z piękniejszych akcji tego sezonu w Energa Basket Lidze. Kacper Młynarski szalonym rzutem z rogu boiska niemal z końcową syreną zapewnił zwycięstwo Polpharmie Starogard Gdański w meczu z Anwilem Włocławek (95:92).

Karol Wasiek
na zdjęciu: Kacper Młynarski Newspix / Piotr Kieplin / na zdjęciu: Kacper Młynarski
Jeszcze na początku czwartej kwarty nic nie wskazywało na to, że kibice Polpharmy Starogard Gdański po ostatnim gwizdku będą mieli powody do świętowania. Anwil Włocławek prowadził 11 punktami i w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Finisz i decydujący rzut należał jednak do gospodarzy. Polpharma najpierw zaliczyła serię 11:0, po której objęła prowadzenie 92:89, a w końcówce katem Anwilu okazał się Kacper Młynarski, który "trójką" zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Zobacz piękny rzut Młynarskiego:

- Zadziałał instynkt. Wychodzisz w górę i rzucasz. Nie ma czasu na myślenie. Po to trenujemy takie rzuty na treningach, by w takich sytuacjach zadziałał automatyzm. Udało się. Jestem szczęśliwy - powiedział Młynarski przed kamerami "Polpharma TV".

To jedna z piękniejszych akcji tego sezonu w Energa Basket Lidze. Młynarski szalonym rzutem z rogu boiska pogrążył byłego pracodawcę. Koszykarz występował we Włocławku w sezonie 2016/2017. W środowym spotkaniu zdobył 13 punktów (m.in. 3/5 z dystansu). Duży wkład w sukces mieli też Tre Bussey (21 "oczek") i Daniel Gołębiowski (20 "oczek").

To była ósma porażka Anwilu, który tym samym stracił szansę na zajęcie wyższego miejsca niż czwarte po rundzie zasadniczej. Starogardzianie z bilansem 12:16 zajmują 10. miejsce.

Czy Anwil Włocławek zdobędzie medal w sezonie 2018/2019?