Artur Gronek pod wrażeniem przygotowania drużyny przez Roberta Witkę. "Trener HydroTrucku wykonał super pracę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe Polpharma Starogard Gdański / Na zdjęciu: Artur Gronek

Polpharma Starogard Gdański przegrała z niżej notowanym HydroTruckiem Radom 81:88, a Artur Gronek podkreślał świetne przygotowanie drużyny rywali przez swojego vis-a-vis. - Przeciwnicy zagrali trzy bardzo dobre kwarty - komplementował trener gości.

W Hali MOSiR-u w Radomiu Polpharma Starogard Gdański musiała uznać wyższość miejscowego HydroTrucku, przegrywając 81:88. - Gratulacje dla zespołu z Radomia, zagrał trzy kwarty bardzo dobrze. Pierwsza kwarta, w której zrobił dużą przewagę, dwunastu punktów na samym początku, zadecydowała o pierwszej połowie - stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej Artur Gronek.

Po początkowych dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 29:19. Po pierwszej połowie ich przewaga stopniała do czterech "oczek". - Staraliśmy się odrobić stratę, zeszliśmy na minus cztery punkty do przerwy. Rywale byli bardzo dobrze przygotowani, trener Witka wykonał super pracę. Duża agresywność, co nie pozwoliło nam egzekwować tego, co sobie założyliśmy, i 29 punktów straconych, 41 z pomalowanego, przy 75 procentach i 17 stratach, ciężko wygrywa się na wyjeździe przy takich statystykach - analizował trener Kociewskich Diabłów.

W szeregach przyjezdnych ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki przede wszystkim Tre Bussey, ale jego 20 "oczek" przy bardzo zespołowej grze HydroTrucku nie wystarczyło do tego, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. - Nie egzekwowaliśmy tego, co założyliśmy sobie przed meczem - podkreślił Adam Kemp.

- Przeciwnicy grali bardzo fizyczną koszykówkę, nie potrafiliśmy zatrzymać zagrań HydroTrucku, na których skupialiśmy się podczas przygotowań do tego meczu. Rywale grali bardziej agresywnie od nas, zanotowali mniej strat i to przede wszystkim pozwoliło im odnieść zwycięstwo - dodał środkowy, który przez 16,5 minuty spędzone na parkiecie zdobył cztery punkty, miał pięć zbiórek i przechwyt.

Czy porażka Polpharmy z HydroTruckiem jest dla Ciebie zaskoczeniem?