NBA. Golden State Warriors pod ścianą. Kevin Durant wraca do gry

MVP finałów w poprzednim sezonie na ratunek Golden State Warriors. Kevin Durant po kilku tygodniach przerwy wraca do gry. Ekipa z Kalifornii w wielkim finale przegrywa 1:3 z Toronto Raptors.

Jakub Artych
Kevin Durant Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Kevin Durant
Kevin Durant zmaga się z kontuzją łydki od piątego meczu drugiej rundy playoffów przeciwko Houston Rockets (4:2 dla Golden State Warriors). Ostatecznie skończyło się na strachu, gdyż na początku podejrzewano kontuzję Achillesa, po której skrzydłowy pauzowałby do końca roku.

Rehabilitacja 30-latka przebiega jednak w bardzo wolnym tempie. Miał wrócić w maju na kolejne mecze z Portland Trail Blazers, tymczasem opuścił już cztery mecze finału NBA. Sytuacja jest arcytrudna, gdyż Golden State Warriors przegrywają już z Toronto Raptors 1:3. Jedno zwycięstwo zapewni drużynie z Kanady triumf w rozgrywkach.

W niedzielę Kevin Durant po raz pierwszy od momentu złapania kontuzji w drugiej rundzie playoffów, został dopuszczony do normalnych treningów z zespołem. Skrzydłowy ma wrócić do gry, jednak jego forma po kilku tygodniach przerwy będzie wielką niewiadomą. Wojownicy nie mają jednak nic do stracenia i muszą wygrać w Toronto.

W tym sezonie Kevin Durant rozegrał 78 meczów, w których notował średnio 26 punktów, 6,4 zbiórki oraz 5,9 asysty na spotkanie. Kolejne spotkanie pomiędzy Raptors a Warriors odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek. Początek meczu o godz. 3:00.

Czy powrót Kevina Duranta odmieni rywalizację w finale NBA?