ME U-18 kobiet: show Magdaleny Szymkiewicz nie pomógł, Polki przegrały po dogrywce z Łotyszkami

Magdalena Szymkiewicz robiła w czwartej kwarcie rzeczy wielkie, ale Polki nie wykorzystały szansy. Łotyszki najpierw doprowadziły do dogrywki, a potem mogły cieszyć się z triumfu 89:84.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Drugi mecz i niestety druga porażka. Podopieczne Macieja Gordona były jednak o krok od triumfu. W końcówce czwartej kwarty same wypuściły triumf z rąk.

Co prawda to Łotyszki były dłużej na prowadzeniu - jeszcze cztery minuty przed końcem prowadziły 67:59. Wtedy jednak swój show rozpoczęła jednak Magdalena Szymkiewicz. Ta w pojedynkę odrobiła wszystkie straty.

Nasza rzucająca trafiła czterokrotnie zza łuku, do czego dodała jeszcze akcję 2+. 14 sekund przed końcem Biało-Czerwone prowadziły 76:74. Łotyszki zdołały jednak doprowadzić do remisu, bo punkty z ponowienia zdobyła Anita Mikelsone.

Polki miały osiem sekund, ale ich akcja nie przyniosła powodzenia. Dogrywka należała już do rywalek. Biało-Czerwone niestety przestrzeliły kilka łatwych rzutów, a Łotyszki przypieczętowały swój drugi triumf skuteczną egzekucją z linii rzutów wolnych.

Szymkiewicz zakończyła pojedynek z dorobkiem 27 punktów - 15 z nich zaliczyła w czwartej kwarcie. Dobre wrażenie pozostawiła po sobie również podkoszowa Natalia Kurach (14 punktów i 4 zbiórki).

Głównym problemem Polek była Laura Meldere, która skompletowała potężne double-double, na które złożyło się 28 punktów i 20 zbiórek. Na "desce" Łotyszki generalnie dominowały - aż trzy z nich miały dwucyfrową ilość zbiórek, a łącznie miały ich aż 64, z czego aż 23 w ataku.

Polska - Łotwa 84:89 (14:26, 18:14, 21:18, 23:18, d. 8:13)

Punkty dla Polski: Magdalena Szymkiewicz 27, Natalia Kurach 14, Alicja Rogozińska 13, Aleksandra Ustowska 11, Weronika Piechowiak 8, Zuzanna Kulińska 5, Aleksandra Pszczolarska 3, Kamila Borkowska 2, Emilia Kośla 1,  Martyna Kowalska 0, Julia Bazan 0, Weronika Dudek 0.