ME U20M: jedna kwarta to za mało, Litwini rozbili Polaków na inaugurację

W swoim pierwszym meczu podczas młodzieżowych mistrzostw Europy koszykarzy do lat 20 Polacy wysoko przegrali z Litwinami. Faworyci naszej grupy wygrali aż 101:71. Najskuteczniejszym graczem w naszej ekipie był Mateusz Szlachetka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Mateusz Szlachetka Materiały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Mateusz Szlachetka
Litwini pokazali, dlaczego są faworytem "polskiej grupy". Co prawda pierwszą kwartę wygrali Biało-Czerwoni, ale potem rywale pokazali klasę i swój niemały potencjał.

Polacy zaczęli źle, bo od stanu 4:14. Potem jednak dwie "trójki" Macieja Koperskiego pociągnęły nasz zespół i to podopieczni Przemysława Frasunkiewicza byli na prowadzeniu po pierwszej kwarcie. Na tym jednak dobre wiadomości się skończyły.

Litwini znacznie poprawili defensywę, a po naszej stronie pojawiły się proste błędy. Efekt? Drugą kwartę nasi rywale wygrali różnicą 14 "oczek", a po przerwie poszli za ciosem i spokojnie budowali swoją przewagę.

Rywale dominowali pod koszami, zaliczyli 29 asyst i trafili aż 16 "trójek". Faworyt pokazał siłę i wygrał ostatecznie 101:71. 25 "oczek" zaliczył Lukas Uleckas (7/11 zza łuku), a 17 punktów i 11 asyst zapisał w statystykach Arnas Velicka.

W naszej reprezentacji najskuteczniejszy okazał się Mateusz Szlachetka, który uzbierał 12 "oczek". Jedno mniej dołożył Grzegorz Kamiński. Źle w turniej wszedł kreowany na lidera Łukasz Kolenda. Nasz rozgrywający miał 1/7 z gry i zgubił 7 piłek. Łącznie Polacy popełnili aż 23 straty.

W swoim drugim meczu (niedziela, godz. 19:30) Polacy zagrają z Grekami, którzy w sobotę ograli Słoweńców 90:79.

Litwa - Polska 101:71 (19:22, 27:13, 26:15, 29:21)

Punkty dla Polski: Mateusz Szlachetka 12, Grzegorz Kamiński 11, Aleksander Lewandowski 8, Marcin Woroniecki 8, Patryk Kędel 7, Łukasz Kolenda 6, Maciej Koperski 6, Hubert Wyszkowski 5, Adrian Bogucki 3, Filip Stryjewski 2, Jan Wójcik 2, Michał Krasuski 1.