Energa 3x3 Gdańsk triumfatorem "Warsaw 3x3 FIBA Satellite"

Zespół Energa 3x3 Gdańsk triumfatorem Warsaw 3x3 FIBA Satellite. Zwycięzcy zgarnęli tysiąc euro i przepustkę do gry w turnieju Challenger, który odbędzie się w Lublanie.

Karol Wasiek
Michael Hicks Materiały prasowe / FIBA / Na zdjęciu: Michael Hicks
W Warszawie odbył się po raz pierwszy w Polsce turniej rangi FIBA Satellite. Do stolicy kraju zjechały się gwiazdy koszykówki ulicznej 3x3. Organizatorzy zaprosili m.in. ekipy z Rosji, Słowenii i Bośni.

Mieli też być Litwini, ale w ostatnim momencie musieli się wycofać z powodu kontuzji.

- Mieliśmy mnóstwo aplikacji. Zespoły ze Szwecji, Turcji i Szwajcarii chciały grać, ale musieliśmy im odmówić - mówi nam Michał Szolc, jeden z organizatorów turnieju.

Zawody były bardzo interesujące. Kibice zgromadzeni na Nowym Świecie w Warszawie zobaczyli sporo ciekawych spotkań, efektownych wsadów i emocji do ostatnich sekund.

Taki był właśnie wielki finał, w którym Energa 3x3 Gdańsk pokonała Inanomo Moscow 18:16. Polacy wygrali tysiąc euro i bilety na Challenger do Lublany.

Zespół "Energa 3x3 Gdańsk" wystąpił w składzie: Michael Hicks, Przemysław Zamojski, Paweł Pawłowski i Marcin Sroka. Warto odnotować, że niedawno ta drużyna zdobyła brązowy medal podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Amsterdamie.

Czy lubisz oglądać koszykówkę 3x3?