ME U-16: Polacy ograli Czarnogórców i wywalczyli awans do Dywizji A

Kolejna młodzieżowa reprezentacja awansuje do Dywizji A! W półfinale mistrzostw Europy do lat 16 w Podgoricy Polacy pokonali rywali z Czarnogóry 72:65. Tym samym podopieczni Dawida Mazura osiągnęli to, po co pojechali na Bałkany.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
To wielki sukces podopiecznych Dawida Mazura. Polacy w Podgoricy pozostają niepokonani - wygrali siódmy mecz z rzędu i zasłużenie mogą cieszyć się z awansu.

W kluczowym o awansie meczu 17 punktów, 7 asyst i 4 zbiórki zaliczył Aleksander Wiśniewski, a kolejne już double-double skompletował Jeremy Sochan, który do 12 "oczek" dołożył 11 zbiórek.

Biało-Czerwoni od początku dominowali - w pierwszej kwarcie prowadzili już 15:5. Rywale zdołali się pozbierać, wrócili do gry, ale długo nie potrafili objąć prowadzenia. Kryzys Polaków przyszedł w kluczowej kwarcie.

Decydującą część rywale z Czarnogóry rozpoczęli m.in. od dwóch "trójek" i serii 8:0, dzięki której objęli prowadzenie 57:53. Nasi młodzi zawodnicy przez pięć minut nie byli w stanie zdobyć chociażby punktu - niemoc przełamał dopiero Sochan.

W kluczowych momentach Polacy wykorzystali pozycje z dystansu - zza łuku trafili Wojciech Siembiga i Hubert Lalak, a ostatnie sześć "oczek" dołożył Wiśniewski, a to wszystko zapewniło ważny triumf i awans do europejskiej elity.

Finałowym rywalem Biało-Czerwonych w Podgoricy będą Holendrzy, którzy w pierwszym półfinale pokonali 73:68 Duńczyków.

Polska - Czarnogóra 72:65 (17:9, 19:23, 17:17, 19:16)