MŚ w koszykówce. Polska - WKS. Ponitka znów błyszczał. Zobacz świetne akcje Polaków (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: koszykarze reprezentacji Polski
WP SportoweFakty / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: koszykarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa na mistrzostwach świata w Chinach 2019. Biało-Czerwoni pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 80:63. W trakcie meczu Polacy pokazali kilka efektownych zagrań. Musisz to zobaczyć!

Początek w wykonaniu Polaków nie był najlepszy, ale z biegiem czasu podopieczni Mike'a Taylora przejęli inicjatywę i kontrolowali wydarzenia do ostatniej syreny, triumfując 80:63.

Tym samym, po 52 latach przerwy nie dość, że uzyskaliśmy awans na mistrzostwa świata, to na dodatek zakończyliśmy pierwszą rundę bez straty punktowej!

Zobacz komentarz prezesa Radosława Piesiewicza po meczu z Chinami

W trakcie meczu Polacy pokazali kilka efektownych zagrań. Już w pierwszej kwarcie Adam Hrycaniuk znakomicie obsłużył podaniem Mateusza Ponitkę, który efektownie wsadził piłkę do kosza.

Później dwa efektowne wsady wykonał rezerwowy Michał Sokołowski, który na turnieju MŚ w Chinach odgrywa bardzo ważną rolę. Jest jednym z najlepszych zawodników w polskim zespole.

Później znów show skradł Mateusz Ponitka, który popisał się dwoma celnymi rzutami z bardzo trudnych pozycji. One podbudowały Polaków i jednocześnie podcięły skrzydła rywalom.

Najlepszym naszym graczem był Adam Waczyński, który zdobył 16 punktów i miał sześć asyst. Damian Kulig dołożył 14 "oczek", z kolei Mateusz Ponitka miał dwa mniej.

Czy Polacy awansują do ćwierćfinału mistrzostw świata w koszykówce?