EBL. Szok we Włocławku. Anwil ograł wielkie Maccabi Tel Awiw!

Sensacja we Włocławku. Anwil na zakończenie międzynarodowego turnieju odprawił z kwitkiem zespół z Euroligi Maccabi Tel Awiw 83:81. W drużynie mistrza Polski świetnie zagrał Ricky Ledo, autor 27 punktów.

Karol Wasiek
Chase Simon (z prawej) oraz Nate Wolters Newspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Na zdjęciu: Chase Simon (z prawej) oraz Nate Wolters
Anwil Włocławek z kompletem zwycięstw zakończył międzynarodowy turniej "MEZ Polska Tournament 2019". Mistrzowie Polski na zakończenie dwudniowych zmagań odprawili z kwitkiem Maccabi Tel Awiw 83:81.

To wielki triumf podopiecznych Igora Milicicia. Zespół z Izraela jest etatowym uczestnikiem Euroligi, w przeszłości sześciokrotnie wygrywał te rozgrywki (po raz ostatni w sezonie 2013/2014).

Maccabi do Włocławka przyjechało w bardzo mocnym zestawieniu. Trener Ioannis Sfairopoulos mógł skorzystać m.in. z Othello Huntera, Quincy'ego Acya, Omriego Casspiego czy Tarika Blacka.

Anwil nie przestraszył się jednak wielkich nazwisk. Co prawda rywale prowadzili do przerwy 47:40, ale trzecia kwarta była popisowa w wykonaniu mistrza Polski. Włocławianie wygrali tę część meczu 26:14. Kapitalnie w szeregach Anwilu spisywał się Ricky Ledo. Amerykanin był nie do zatrzymania w ataku. Zdobył 27 punktów. 20 dorzucił Chase Simon, 14 uzyskał z kolei Tony Wroten.

W pierwszym niedzielnym meczu Partizan Belgrad wysoko pokonał Arkę 100:67. 16 punktów dla zespołu z Gdyni zdobył Josh Bostic.

Włocławianie w najbliższy weekend rozegrają turniej we włoskim Brindisi. Arka z kolei zmierzy się z Treflem i Polskim Cukrem.

Anwil Włocławek - Maccabi Tel Awiw 83:81 (17:17, 23:30, 26:14, 17:20)

Anwil: Ledo 27, Simon 20, Wroten 14, Dowe 5, Karolak 5, Sulima 4, Freimanis 3, Milovanović 3, Szewczyk 2.

Czy Anwil Włocławek zdobędzie mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020?