I liga. Sparingowe zwycięstwa WKK Wrocław i STK Czarnych Słupsk

STK Czarni Słupsk wygrali z I-ligową Decką Pelplin 108:61. W meczu I-ligowców WKK Wrocław lepszy od Timeout Polonii 1912 Leszno.

Patryk Neumann
Tomasz Niedbalski Materiały prasowe / Ryszard Jędrzejewski / Na zdjęciu: Tomasz Niedbalski
WKK Wrocław potwierdza, że będzie jedną z mocniejszych drużyn I ligi. Z Timeout Polonią 1912 Leszno zespół prowadzony przez Tomasza Niedbalskiego wygrał 86:75. Zadecydowały o tym druga i czwarta kwarta. Dla gospodarzy 28 punktów rzucił Piotr Niedźwiedzki. To kolejny tak dobry mecz podkoszowego. Wspierali go Tomasz Prostak i Łukasz Uberna. Wśród przyjezdnych najlepszy był Kamil Chanas (17 punktów), a drugim strzelcem został Hubert Pabian (13).

STK Czarni Słupsk kilka dni temu przegrali z Timeout Polonią na turnieju w Poznaniu, gdzie zajęli trzecie miejsce (czytaj więcej tutaj). We wtorek udali się natomiast do Pelplina. Tam zmierzyli się z solidnym II-ligowcem. Po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej nie dali szans rywalowi wygrywając z miejscową Decką 108:61.

Gospodarzy dopadła niemoc szczególnie w trzeciej kwarcie (4:28). Decka ma dwóch doświadczonych liderów. Michael Hicks oraz Bartosz Sarzało (grający trener) zdobyli po 15 punktów. Tyle samo dla STK Czarnych rzucili Filip Małgorzaciak i Patryk Pełka, ale ich osiągnięcie przebił Marcin Dutkiewicz (21 punktów). Trener Mantas Cesnauskis zbudował silny zespół z wieloma koszykarzami, którzy w I lidze będą robić różnicę.

W innym sparingu beniaminek I ligi Zetkama Doral Nysa Kłodzko poradził sobie z II-ligowymi Sudetami Jelenia Góra (68:57).