Sparingi EBL. Anwil Włocławek grał we Włoszech. Ograł gospodarzy, przegrał z Grekami

Anwil Włocławek rozegrał kolejne dwa sparingi w okresie przygotowawczym przed sezonem 2019/2020. Mistrzowie Polski pokonali we Włoszech Happy Casa Brindisi i przegrali z Peristeri Ateny. Na dniach do zespołu dołączy Michał Sokołowski.

Karol Wasiek
koszykarze Anwilu Materiały prasowe / Anwil Włocławek / Twitter / Na zdjęciu: koszykarze Anwilu
Włocławianie w piątek i w sobotę w Brindisi rozegrali kolejne dwa sparingi w okresie przygotowawczym przed sezonem 2019/2020.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Igora Milicicia okazali się lepsi od gospodarza Happy Casa Brindisi, wygrywając 100:93.

O zwycięstwie Anwilu zadecydowała ostatnia kwarta. Włocławianie tę część meczu wygrali aż 30:12.

Znów w szeregach Anwilu najlepiej prezentowali się Amerykanie. 27 punktów zgromadził Ricky Ledo, 19 dorzucił Chase Simon, 12 było autorstwem Chrisa Dowe'a.

W sobotę włocławianie rywalizowali z greckim Peristeri Ateny. Znów o końcowym wyniku zadecydowała ostatnia kwarta. Tym razem tę część meczu przegrali 18:27. "Zawiodła skuteczność" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu z Kujaw.

Na dniach do zespołu dołączy Michał Sokołowski, który w niedzielę wraca z reprezentacją Polski do kraju po udanych występach w MŚ w Chinach. Biało-Czerwoni zajęli 8. miejsce w turnieju, a Sokołowski był jednym z kluczowych zawodników w drużynie Mike'a Taylora.

Happy Casa Brindisi - Anwil Włocławek 93:100 (20:25, 29:24, 32:21, 12:30)

Anwil: Ledo 27, Simon 19, Dowe 12, Wroten 10, Freimanis 10, Milovanović 9, Szewczyk 5, Wadowski 4, Karolak 2, Sulima 2.

Anwil Włocławek - Peristeri Ateny 69:80 (10:22, 23:19, 18:12, 18:27)

Anwil: Simon 18, Dowe 16, Sulima 11, Wroten 7, Karolak 7, Freimanis 6, Ledo 4, Szewczyk 0, Wadowski 0, Milovanović 0.

Liderem Anwilu w sezonie 2019/2020 będzie...?