Alpe Adria Cup. Kuriozalny mecz w Gliwicach. GTK wygrało, trener gości chciał skończyć mecz w 17 minucie

Drugie zwycięstwo w Alpe Adria Cup odniosła drużyna GTK Gliwice, która pokonała we własnej hali BC Adriaoil Skrljevo 107:69. Mało brakowało, a mecz zakończyłby się w drugiej kwarcie, a wszystko za sprawą trenera chorwackiej ekipy Damira Rajkovicia.

Krzysztof Kaczmarczyk
Łukasz Diduszko i Kacper Radwański Materiały prasowe / Mteriały prasowe / Szymon Szczur / Na zdjęciu: Łukasz Diduszko i Kacper Radwański
Aktualny wicemistrz Alpe Adria Cup w Gliwicach nie zachwycił - to mało powiedziane. Zagrał fatalnie i od początku bardziej niż na grze, skupił się na dyskusjach.

Efektem tego było pierwsze przewinienie techniczne dla trenera Damira Rajkovicia. W 17 minucie szkoleniowiec został natomiast odesłany do szatni. Ten długo nie mógł pogodzić się z taką decyzją sędziów i... nakazał swoim graczom również opuścić parkiet.

Na parkiecie zapanował chaos, nikt nie wiedział co dalej. W obozie przyjezdnych trwała długa narada i po ok. dwudziestu minutach zapadła decyzja, że goście jednak dokończą pojedynek.

W całym tym zamieszaniu największy problem polegał na tym, że zawodnikom BC Adriaoil od początku nie szło. Pierwszą kwartę przegrali aż 31:13, a w momencie całego zamieszania GTK prowadziło już różnicą 31 "oczek".

Po powrocie do gry drużyny długo wchodziły na swoje obroty. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że gliwiczanie byli lepsi przynajmniej o klasę. Agresywni w defensywie i skuteczni w ataku - w całym meczu wykorzystali 14 z 25 prób z dystansu.

Gościa nadal częściej dyskutowali i uśmiechali się pod nosem po decyzjach sędziowskich, zamiast po prostu grać. Gdy skupili się na koszykówce, to byli nawet w stanie przeprowadzić kilka składnych akcji.

Triumf 107:69 był jak najbardziej zasłużony, a mógł być większy. Trener Paweł Turkiewicz mocno jednak rotował, a szansę debiutu otrzymali Szymon Wąsik i Karol  Radoń.

GTK Gliwice - BC Adriaoil Skrljevo 107:69 (31:13, 31:14, 26:22, 19:20)

GTK: Łukasz Diduszko 20, Payton Henson 19, Brandon Tabb 13, Dawid Słupiński 13, Duke Mondy 9, Kacper Radwański 7, Milivoje Mijović 7, Mateusz Szlachetka 7 (10 as), Piotr Hałas 6, Joe Furstinger 6, Szymon Wąsik 0, Karol Radoń 0.

BC Adriaoil: Josip Barnjak 19, Ivan Batur 13, Jordan Riewer 11, Ante Gospić 9, Domagoj Vrkić 5, Luka Pandurić 4, Dragan Sekelja 4, Dario Cvitković 4, Dorian Benković 0, Mislav Kolić 0.