EBL. Demolka w Zielonej Górze, Stelmet Enea BC nie pozostawił złudzeń Legii Warszawa

Koszykarze Legii Warszawa "nie dojechali" na mecz do Zielonej Góry. Stelmet Enea BC wygrał aż 103:64. Podopieczni Tane Spaseva zagrali fatalnie i nie mieli zupełnie nic do powiedzenia w hali CRS.

Krzysztof Kaczmarczyk
Przemysław Zamojski WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Przemysław Zamojski
Deklasacja. Legia w Zielonej Górze była po prostu fatalna. Brak skuteczności, słaba organizacja gry w ataku i seria prostych strat - Stelmet Enea BC wygrał m.in. dzięki temu różnicą aż 39 "oczek".

Podopieczni Żana Tabak grali konsekwentnie, często uruchamiali kontry, które dawały łatwe punkty - w drugiej kwarcie zielonogórzanie w mgnieniu oka odskoczyli na 20 punktów i rywale nie byli w stanie nawet zareagować.

Spodziewanych emocji w hali CRS nie było. I to żadnych. Legia jedynie w pierwszej kwarcie jako tako trzymała dystans. Potem jednak jej gra zupełnie się rozsypała, a gospodarze spokojnie punktowali swojego rywala.

Goście nie potrafili poukładać gry w ataku, a czasami nawet wprowadzić piłki do gry - Stelmet Enea BC zaliczył serię 9:0 i prowadził już nawet 45:24. Jarosław Zyskowski wykorzystywał niemal każdą okazję do zdobywania punktów, a jego zespół był już poza zasięgiem.

Przerwa zupełnie niczego nie zmieniła w obrazie gry. Różnica była taka, że gospodarze nieco się rozluźnili i też zaczęli popełniać błędy - w samej trzeciej kwarcie popełnili aż 8 strat. Nie przeszkodziło to jednak na podwyższenie przewagi do granicy 30 "oczek".

Legia w żaden sposób nie była w stanie się pozbierać. Pozytywnie można odebrać jedynie wejście Przemysław Kuźkowa, który odważnie wprowadził się do gry i trafił dwukrotnie zza łuku.

Zyskowski ostatecznie zaliczył 18 punktów będąc najskuteczniejszym graczem meczu. Tabaka musi cieszyć na pewno występ Przemysława Zamojskiego - to mógł być występ na przełamanie - 16 punktów i 6 zbiórek, wykorzystał 3 z 4 rzutów z dystansu. Bezapelacyjnie był to jego najlepszy występ w sezonie.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa 103:64 (21:16, 30:18, 23:10, 29:20)

Stelmet Enea BC: Jarosław Zyskowski 18, Przemysław Zamojski 16, Drew Gordon 14, Ivica Radić 14, Joe Thomasson 8, Ludvig Hakanson 8, Marcel Ponitka 7, Łukasz Koszarek 6, Julian Jasiński 6, Tony Meier 4, Kacper Traczyk 2, Kacper Mąkowski 0.

Legia: Filip Matczak 10, Michael Finke 9, Sebastian Kowalczyk 9, Romaric Belemene 9, Drew Brandon 7, Przemysław Kuźkow 6, Patryk Nowerski 4, Isaac Sosa 3, Keanu Pinder 3, Szymon Kiwilsza 3, Adam Linowski 0, Jakub Nizioł 0.